All shades of beige

Kolekci tvoří celkem tři části, Refined, Relaxed a Evening, a dohromady zhmotňují Tisciho vnímání Velké Británie ze všech úhlů, od klasiky až po punk. Přehlídku nemohl otevřít jiný kousek, než trenčkot. Ty dostaly převážně tradiční podobu a spoustu odstínů béžové či hnědé – tóny, jichž se návrhář ujal skutečně ve velkém. Jedním z nejpovedenějších kousků se stal kabát s 3D aplikacemi a perlami. Skvostný beige model lemovaný zlatými piercingy pak předvedla Kendall Jenner. Kromě ní povolal návrhář i další své oblíbené supermodelky, Irinu Shayk či Natalii Vodianovu nevyjímaje. V klasické béžové se na mole objevil i monochromatický oblek, který se pravděpodobně stane statement piecem letošního podzimu. Burberry přece jen adoptoval see now buy now přístup a část kolekce tedy seženete každou chvílí.

 

Riccardovy inovace

Co se novinek týče, překvapením zcela jistě bylo, když Tisci z klasické Burberry kostky udělal pruhy. To je v době kostkové mánie překvapivým krokem, tak uvidíme, jak se osvědčí. Na runwayi jsme také mohli poprvé vidět nové TB logo, které symbolicky odkazuje na zakladatele Thomase Burberryho, stejně jako na Riccardovo příjmení. Na jedné košili zaujal inovovaný jednorožec, jenž není spojován jen s původním logem. Tisci dal totiž na Instagram fotku stříbrné lžičky Thomase Burberryho s jednorožcem z roku 1874, což je dalším důkazem, že si designér prošel archiv labelu skutečně pečlivě.

 

Všechny tváře Anglie

Tisci v kolekci obsáhl opravdu vše. Grunge trika zjemňovaly gingham košile, vrátily se i dobové mary-janes v Dr. Martens stylu, další 90’s looky doplňovaly osmdesátkové lodičky v bílých ponožkách, večerní outfity zdobily zlaté třásně a objevily se i v současnosti tolik populární kalhoty s pruhem na straně. Hitem se s naprostou jistotou stane lesklý červený trenčkot, vždyť kterou barvu jsme letos ve street stylu viděli častěji? Skvělým flashback modelem se stal černý kožený set, ale i outfit s módní síťovinou, a v kolekci se dominantně promítly i trendy zvířecí vzory. Co by šlo jen těžko přehlédnout jsou lodičky s useknutou špičkou, které budou rychle patřit mezi must-have boty jara, a to nejen díky Riccardovi, ale i dalším labelům.

 

Ledvinky i umbrella holders

V dámských i pánských outfitech nechyběl aktuální módní doplněk, ledvinka všech velikostí. Pánské modely byly spíše větší, zatímco modelky předvedly i mini variantu, jež vypadala trochu jako card holder na pásku. Obdivovat jistě budeme pánské pruhované obleky, které v momentální vlně trendů ocení i ženy. V kontrastní mentolové či broskvové barvě jsme pak mohli vidět uvolněné looky, dále 90’s denim, bowlingové košile, rybářské kápě či poncha, jež nám byla představena už v resort kolekci. Svou pozornost rozhodně zamiřte také na umbrella holder! Zhodnoťte Tisciho debutovou kolekci s neuvěřitelnými 133 looky v naší galerii.

 

Burberry Spring Summer 2019