Kovové sponě, ozdobené barevným lakem, která kabelce udává tón, byla předlohou pečeť z červeného vosku, kterou Cartier používal při balení svých šperků. C v C, dvě stylizovaná písmena jsou vepsána jako pocta slavného pařížského příjmení, které na počátku 20. století překročilo hranice Francie pod vedením tří bratří klenotníků a jejich otce.

„Snažili jsme se modernizovat logo oproštěním od vnitřního oválu, ve kterém se dříve na kabelkách objevovalo. Zacházeli jsme s ním jako se šperkem, přičemž zvláštní pozornost byla věnována jeho nečekanému otevření. Vůbec poprvé je jeho přítomnost jak estetická, tak funkční a  povyšuje sponu na šperk. Kabelka byla navržena k nošení dvěma způsoby – přes rameno nebo jako cross body díky nastavitelnému ramennímu popruhu,“ popisuje Marin Yuson, Cartier Director of Leather and Leather Accessory Creation.

Ani příliš malá, ani příliš velká. Kabelka Double C de Cartier je perfektním doplňkem do města a stane se nadčasovou klasikou v jakémkoliv šatníku. Vkus a elegance směřují k nejzákladnějšímu pojetí. Jednoduché linie, ramenní popruh a dokonale hladká telecí kůže.

V kolekci kabelek Double C najdete kolorit zahrnující temně černou, intenzivní červenou, jemně pudrovou či zářivě fuchsiovou barvu se sponou tón v tónu. Kabelka je k dispozici ve dvou velikostech, nano a mini.