Módních značek je mnoho, avšak ne každá se může chlubit tím, že za ní stojí konkrétní osobnost. U značky DYRBERG/KERN to jsou hned dvě silné tvůrčí osobnosti – Gitte Dyrberg a Henning Kern, kteří společně každý rok vytváří nové kolekce šperků a hodinek.

Gitte Dyrberg a Henning Kern

Gitte Dyrberg a Henning Kern

Gitte s Henningem se poprvé potkali při studiích designu v Kodani jednoho zimního dne roku 1984. Již v roce 1985 začali Gitte a Henning navrhovat dámskou módu a doplňky. Od roku 1990 se pak tito dva designéři zaměřili pouze na navrhování šperků a hodinek.

Gitte DyrbergHenning KernDyrberg/KernSmykker

Co začalo jako nevinný románek mezi dvěma mladými lidmi, se rozvinulo v trvalou tvůrčí spolupráci a lásku ke šperkům, která trvá již tři dekády.

Při příležitosti oslavy třicetiletého výročí tvůrčí spolupráce mezi Gitte a Henningem vznikla výroční kolekce snázvem TRILLIANCE, což je kombinace slov „triangle“ -trojúhelník a „alliance“ – spojení. Hlavním a jednotícím prvkem celé kolekce je velký krystal SWAROVSKI vybroušený do tvaru nerovného trojúhelníku, symbolizující nejen tři dekády společné tvůrčí cesty, ale i fakt, že tato cesta nebyla vždy přímá.

stažený-soubor-21

Kolekce Triliance je vybavena zbrusu novým ozdobným broušeným křišťálem -Trilliant – od Swarovski Elements. Jeho tvar připomíná měkký trojuhelník a vyzařuje z něho noblesa a elegance. “Zamilovali jsme si asymetrii rovnostranného trojúhelníku, který jasně symbolizuje tři desítky let zpátky. ” říká Gitte Dyrberg.

stažený-soubor-4

Šperky z kolekce TRILLIANCE jsou vyrobeny převážně z chirurgické oceli v barevných variantách stříbrné, zlaté a v barvě růžového zlata. V celé kolekci pak dále najdete náušnice, prsteny, koktejlové robustní náhrdelníky a náramky v nejrůznějších barevných variantách. Krystaly Swarovski se objevují v jemných pastelových odstínech, odstínech holubí šedé, starožitné křišťálové či starožitné růže.

b3876c3edb67d403_800x800ar

Foto: Archiv značky