Annex - Hepburn, Audrey (Funny Face)_17Hubert de Givenchy pro Funny Face
V roce 1957 navrhoval Hubert de Givenchy kostýmy k filmu Funny Face, ve kterém excelovali Audrey Hepburn a Fred Astaire. Možná tehdy netušil, že setkání s Audrey mu přinese možnost podílet se na tvorbě pro všechny její filmy, ať to byla Sabrina nebo ikonická Snídaně u Tiffanyho.

richard-gere-american-gigolo_fullGiorgio Armani pro Amerického gigola
V tomhle filmu z roku 1980 to Richardu Gerovi opravdu seklo a není divu, jeho styl vytvořil Giorgio Armani. Ačkoli nebyl návrhářem celého filmu, podílel se na kostýmech právě Gera, perfektně střižené obleky a košile nejen dotvářejí charakter postavy ale servírují jej divákovi ještě dříve, než herec promluví.

EFL2541b0_elementJean Paul Gaultier pro Pátý element
Francouzský haute couture návrhář Jean Paul Gaultier vytvořil za svou kariéru nespočet kostýmů, ať už pro zpěvačku Madonnu nebo pro filmy jako je Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Nejvýraznější je ovšem jeho práce na sci-fi snímku Pátý element z roku 1997, kde herečku a modelku Milu Jovovich spoutal bílou bandáží. Kostým, který spíše odhaloval než zakrýval a jistě nepatřil k nejpohodlnějším, spolu s ostatními kousky posunul film o level výše a zapsal se do historie.

53e49cae7b00c29e76984c61c68427eeManolo Blahnik pro Marie Antoinette
Když v roce 2006 natáčela Sofia Coppola snímek Marie Antoinette v hlavní roli s Kristen Dunst, nemohla oslovit lepšího designéra bot, než Manolo Blahnika. Film je tak oslazen úžasnými barevnými střevíčky jako z pohádky. Pozornému divákovi ovšem neujde, že jedny boty ve filmu patří jiné značce a režisérka je záměrně na pár sekund nechala ve filmu si zahrát, jen tak pro pobavení.

189998_33baf1Raf Simons a Silvia Venturini pro Mé jméno je láska
Italský film s názvem “Mé jméno je láska” v hlavní roli s Tildou Swinton, možná není tak znám, ale je to škoda. Romantika a drama, skvělé herecké obsazení a v neposlední řadě oděvní kousky, jsou to, co dělá film z roku 2009 filmovým dílem. Dámskou část vytvořil návrhář Raf Simonst, tenkrát pracující pro značku Jil Sander, tu pánskou si na triko vzala Silvia Venturini z módního domu Fendi.

Black-SwanRodarte pro Černou labuť
Temný film z baletního prostředí z roku 2010 dostal diváky nejen hereckým výkonem Natalie Portman, ale také úžasnými kostýmy, jež vyšly z dílny značky Rodarte, za kterou stojí sestry Laura a Kate Mulleavy. Ty si s tvorbou opravdu užily, protože prvotní návrhy musely přepracovat tak, aby kopírovaly potřeby tanečníků. A vyplatilo se, jsou famózní a filmu dodávají ještě jedno kouzlo navíc.

2012, THE GREAT GATSBYMiuccia Prada pro Velkého Gatsbyho
Rok 2013 vstoupil do kin velkolepý snímek Velký Gatsby jehož opulentnost mají na svědomí nejen herci jako Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan nebo Tobey Maguire, ale hlavně kostýmy. Ty vytvořila Miuccia Prada pod značkami Miu Miu a Prada a doladila je šperky Tiffany.

Zdroj foto: Archiv