Finále New York Fashion Week: Kolekce Versus Versace, Marchesa či See by Chloé

/ Redakce

Týden módy v New Yorku oficiálně skončil a tak je na čase zrekapitulovat si poslední přehlídky, které se v závěru odehrály. V seznamu nechybí trendy label Versus Versace či See by Chloé, noblesní Marchesa nebo losangelský Baja East.

See by Chloé

Novější linie labelu Chloé, See by Chloé, je určena převážně mladším zákazníkům. Proto jsme v nynější kolekci mohli spatřit průhledné barevné tašky, retro denim, tepláky, midi šaty pokryté bílými a béžovými mikro květinami, mini sukně nebo hedvábné košile. I přesto, že je kolekce určena pro mladší klientky, jedná se o velmi povedenou sbírku evokující dny šarmantní pařížské dívky strávené ve slunném Miami.

 

Versus Versace

V roce 2019 bude značka Versus Versace slavit 30. narozeniny. Difuzní linie vznikla v roce 1989 jako Gianniho dárek pro sestru Donatellu. Jarní a letní kolekce toho nabídla mnoho – od množství různorodých potisků až po barevné bundy a kalhoty. Mladý návrhářský tým se ponořil do archivů a snažil se z něj vytěžit co nejvíce, což se mu také podařilo. Kolekce je hravá, mladistvá a reaguje na současné trendy, přičemž  vytváří nové. Label se také zajímá o udržitelnost a používá proto stejné tkaniny pro ženy i pro muže, aby se snížilo množství odpadu. A za to tleskáme!

 

Anna Sui

Anna Sui nepodléhá módním trendům, ani se je nesnaží vytvářet. Jede si sama ve svých zaběhlých kolejích již bezmála třicet let a stále se jí daří produkovat univerzální a neotřelé kolekce. Tato sbírka byla inspirovaná filmem Kismet z roku 1955 a jeho epickou scénou z tržnice, kterou si Anna taktéž postavila uprostřed mola. Modelky předvedly barevné šaty a košile, kaftany, metalické doplňky, kožené kousky připomínající 70. léta, ale i klobouky a šátky.

 

Marchesa

Newyorský label Marchesa nás během představení nové kolekce přesunul do hlubokého lesa. Modelky v něm stály ukryté mezi stromy a připomínaly něžné lesní víly v okouzlujících róbách. Na výrobu byly opět použity ty nejkvalitnější a nejjemnější materiály, proto není divu, že se značka těší velké oblíbenosti a mnoho žen si od ní přeje své svatební šaty.

 

Baja East

Kreativní ředitel labelu Baja East, Scott Studenberg, ví, co jeho zákazníci chtějí. Jarní a letní kolekce pro rok 2019 byla proto uvolněná i temperamentní a poukazovala na losangelský životní styl. Nechyběly leopardí potisky, které se aktuálně těší velké popularitě, kašmírové svetry, metalické cyklistické šortky či výstřední trika pro sofistikovanou ženu.