Elie Saab

Kolekce vypadá, jako by nás chtěl label vzít s sebou do prosluněného Saint Tropez v 70. letech. Složité střihy, propracované detaily jak u rób, tak u doplňků, trojrozměrné aplikace květin – to vše jsme mohli v nové Resort kolekci vidět. Šaty sehrály velmi důležitou úlohu, proto nechyběly dlouhé šifonové, hedvábné, ani krátké krajkové a tylové. Vybrat si mohl téměř každý, na jakýkoliv typ události. Nově se objevil také denim, jenž je momentálně v kurzu a těší se veliké oblibě.

 

Victoria Beckham

V nejnovější kolekci se Victoria Beckham nechala inspirovat svými dětmi. „Začínají experimentovat s módou, což mi připomíná část mládí, kdy jsem i já sama objevovala svůj vlastní styl,” vysvětlila Victoria. „Vzpomínám na tehdejší výlety do kina s kamarády, na mámu a tátu, jejichž móda, vlasy i hudební styl mě nějakým způsobem ovlivnil,” dodala. Victoria se nechala inspirovat i dobovými filmy, jako je Heathers, Top Gun či Cocktail. Nechyběl proto všudypřítomný denim, koženka, extravagantní náušnice, široké kalhoty či koktejlové šaty. Victoria se ovšem ani tentokrát nevzdala několika formálních a minimalistických sak, košil a kalhot.

 

Off-White

Virgil Abloh, zakladatel a kreativní ředitel labelu Off-White, je momentálně v jednom kole. Nejen, že představil novou Resort kolekci a uspořádal vernisáž Technicolor 2 v Gagosian Gallery, ale hlavně předvedl svou vůbec první pánskou kolekci pro módní dům Louis Vuitton. Ta získala velmi kladné recenze. Mnoho stylů z Resort kolekce jsme již mohli spatřit v jeho minulých modelech, ovšem podařilo se mu vytvořit i několik nových a svěžích looků.

 

Stella McCartney

Všechny klasické prvky, jež Stella ve svých kolekcích využívá, byly i zde – propojení jemné ženskosti s mužskými rysy, sportovní modely i ty klasicky elegantní. Nechyběly dlouhé romantické šaty s krajkou doplněné koženou bundou, zajímavě střižená saka s motivy, široké sportovní kalhoty a mikiny, tuniky či maxi kabelky. Zvláštní důraz byl kladen i na boty, které z vcelku obyčejného modelu vytvořily zajímavý look.

 

Paco Rabanne

Scenérie vln a pobřeží byla příhodnou součástí prezentace kreativního ředitele Juliena Dossena. Nechal se inspirovat svým rodným městem Brittany, ale i Paříží, která mu dává nekonečný příval inspirace. Vzniklo tak mnoho modelů ve stylu 90. let, kde se mísily různé materiály – a byly odolné proti větru na pobřeží. Některé šaty, boty, silonky i košile měly divoký leopardí potisk, který, když se smíchal se zářivě žlutou barvou, vytvářel unikátní klasickou i trendy kombinaci.

 

Antonio Berardi

Pokud by Antonio Berardi nebyl módní návrhář, mohl by se klidně stát spisovatelem. V e-mailu, kde popisoval kolekci, se zrcadlila britská výchova, i přesto, že jeho rodiče byli sicilskými přistěhovalci. Inspiraci pro aktuální kolekci bral ze svých dětských vzpomínek – snažil se vyobrazit střet dvou zcela odlišných kultur v jednom okamžiku. Berardi je designér, který upřednostňuje sochařskou a propracovanou siluetu. Ovšem jeho pečlivé krejčovství bylo infiltrováno uvolněnou sportovní atmosférou viditelnou na lehce prokládaných parkách, jež se vrstvily přes pánské košile a šortky. Kontrast mezi městským životem a módou dodal fotografiím patřičnou autentičnost.