Na nečestné agentury parlament nachystal přesolené pokuty pohybující se okolo 75 tisíc euro! A to není vše. Ti, kteří budou obzvlášť porušovat nový zákon, si navíc odpykají šest měsíců ve vězení. Parlament stanovil, že budou docházet do jednotlivých agentur kontroloři, kteří budou pravidelně kontrolovat váhu jednotlivých modelek.

Přičinit se budou muset i modelky, které při podepisování smlouvy s danou agenturou budou muset donést lékařské potvrzení, že je jejich BMI v rámci norem.

Parlament navíc dodal vyhlášku o reklamách, kde budou modelky jakkoli “vyphotoshopovány”, neboli esteticky upraveny, budou tento fakt muset na danou reklamu napsat. Zde budou porušovatelé potrestáni pokutou ve výši 37 tisíc euro a daná pokuta se znásobí, bude-li se jednat o reklamní kampaň.

To, že i Francie se přidala mezi ty státy, které bojují za zdraví nejen svých modelek, ale především psychické zdraví mladších generací, je zkrátka k nezaplacení. V Itálii se s podobnou normou ztotožnili a dnes již na molech neuvidíte modelku, která by neodpovídala stanoveným pravidlům. Teď jen můžeme doufat, že i čeští poslanci si všimnou nutnosti zasáhnout do pravidel modelingových agentur tak, aby jsme začali pěstovat v budoucích generacích správný obraz “krásy”.

1409970180705_wps_18_Courting_controversy_Mode

Zdroj: WWD