Molly Goddard

Molly Goddard začala s návrhářstvím na prestižní londýnské škole Central Saint Martins, odkud pochází velká část současných top designérů. Její kariéra ale dlouho stagnovala. Dala však módě ještě jednu šanci a začala ji brát jako hru. Za byznys partnery si vybrala své přátele a přehlídky proměnila ve velké večírky. A úspěch se dostavil – například loňskou přehlídku se snovými tylovými šaty pro ni otevřela slavná modelka Edie Campbell.

Kiko Arai

Prorazit v módním světě s tmavou pletí není zrovna jednoduché. Ještě těžší to však mají Asiaté, kterých na molech vidíme opravdu pomálu. Japonské modelce Kiko Arai se to podařilo a odstartovala kariéru u módních domů Calvin Klein a Prada. Mezi focením a přehlídkami se zároveň věnuje charitativnímu projektu podporujícímu děti v Kambodži, který založila její sestra. Ještě o ní hodně uslyšíme.

Vitali Gelwich

Berlínský fotograf Vitali Gelwich spojuje underground s mainstreamem. Pracuje pro velké značky jako Reebok a Nike, zároveň ale neztrácí svůj rukopis. Na Instagramu prezentuje snímky jako umění a podařilo se mu nespadnout do nablýskané a vyretušované fotografie, stylu typického pro velké módní magazíny. Razí raději svou vlastní cestu.

Martine Rose

Návrhářka Martine Rose sice patří ke stálicím londýnské menswear scény, stále však přichází s nápady, jak více tmelit módní komunitu. Poslední přehlídku uspořádala v londýnské čtvrti Kentish Town, kde se také odehrál street casting – modely se tak stali “kluci z ulice”. Ve stejném duchu se neslo i její nositelné, ale zároveň cool a edgy oblečení, které odráželo atmosféru města.

Foto: Dazed and Confused, Vogue, Pinterest