Pocta Givenchymu

Klasická a elegantní couture je zpět v plné síle. Clare Weight Keller se touto přehlídkou rozhodla vzdát hold zakladateli Hubertu de Givenchy a opět dokázala, že rozhodně má na to být v čele legendárního francouzského domu. Samotná lokace pařížského Muzea národního archivu i výběr doprovodných songů jen podtrhoval romantickou náladu celé kolekce.

Návrat Audrey

První šaty jako by z oka vypadly róbě, kterou Hubert de Givenchy vytvořil pro snímek Funny Face s Audrey Hepburn, jeho velkou múzou, v hlavní roli. Několik dalších looků bylo také inspirovaných kultovním filmem Snídaně u Tiffanyho. Audrey hrála mimochodem další podstatnou roli v této show – jí přezpívaná verze písně Moon River doplňovala hudební repertoár a po celém areálu se rozléhal její hlas, který, jako by nás přesunul do nádherného snu.

Hvězdný třpyt

Do klasických černých a bílých tónů zasadila Keller i netradiční oranžovou, zlatou, zelenou a modrou barvu, což bylo velmi příjemné osvěžení. I přesto, že většina modelů působila klasicky, byla zde notná dávka moderních prvků, jež se nyní těší velké popularitě. Třpytivé, metalické a glossy detaily na midi sukních, pláštích, kravatách i košilích působily pohádkově a hvězdně zároveň a ostře řezaná ramena a střihy dodávaly modelům exkluzivní noblesu.