Grace Coddington opuští Vogue?!

/ Redakce

Možná nevěříte svým očím, ale je to tak! Před pár dny oznámila dnes již “bývalá” kreatvní ředitelka americké vydání Vogue, Grace Coddington, že po téměř třiceti letech tvrdé práce po boku Anny Wintour odchází za lepším.

Romantismus a britský smysl Grace pro módu byl jako perfektní kontrast chladné elegance Anny Wintour téměř třicet let. Dnes módní ikony a revolucionářky módního magazínu, nastoupily společně roku 1988 a od té doby přenesly magazín přes nezapomenutelné titulní strany a photostory plné nejdiskutabilnějších témat.

Nechalo se slyšet, že Grace sice zůstane stále v kreativní scéně magazínu, nicméně se pouští nově do projektů i mimo něj. Grace má smlouvu na tvorbu alespoň čtyř editoriálů ročně, což jí umožní si také v magazínu Vogue ponechat vlastní kancelář s asistentkou. Nová smlouva jí dovolí pracovat na externích projektech, včetně spolupráce na nové vůni s Comme des Garçons.

grace-anna-xlarge_trans++Imq0gSBkzcH_-jHFXstKOM0np3zmGmtnzj8oJVbWIKU

“Miluji Vogue  od dob, kdy mě v 19 letech objevily jako modelku, se pro mě stal životní srdeční záležitostí,” podotkla Grace.“Neutíkám pryč od Vogue, otevřel mi tolik nových dveří…Ale myslím, že by mohlo být příjemné vyjít ven z běžného prostředí a věnovat se jiným kreativním záležitostem s jinými přístupy. Rozhodně nechci jít do důchodu a sedět doma,” dodala v rozhovoru pro BoF.

Grace byla roky v zákrytu firmy také díky autonehodě, která ji připravila v jednu chvíli o víčka, které si musela nechat plasticky zrekonstruovat. Po pár letech, v roce 2009, vešla do záře reflektorů také díky dokumentárnímu filmu The September Issue, kde si ji mnoho z nás oblíbilo a utvořilo si z ní životní vzor.

Zdroj: BoF