Romantismus a britský smysl Grace pro módu byl jako perfektní kontrast chladné elegance Anny Wintour téměř třicet let. Dnes módní ikony a revolucionářky módního magazínu, nastoupily společně roku 1988 a od té doby přenesly magazín přes nezapomenutelné titulní strany a photostory plné nejdiskutabilnějších témat.

Nechalo se slyšet, že Grace sice zůstane stále v kreativní scéně magazínu, nicméně se pouští nově do projektů i mimo něj. Grace má smlouvu na tvorbu alespoň čtyř editoriálů ročně, což jí umožní si také v magazínu Vogue ponechat vlastní kancelář s asistentkou. Nová smlouva jí dovolí pracovat na externích projektech, včetně spolupráce na nové vůni s Comme des Garçons.

grace-anna-xlarge_trans++Imq0gSBkzcH_-jHFXstKOM0np3zmGmtnzj8oJVbWIKU

“Miluji Vogue  od dob, kdy mě v 19 letech objevily jako modelku, se pro mě stal životní srdeční záležitostí,” podotkla Grace.“Neutíkám pryč od Vogue, otevřel mi tolik nových dveří…Ale myslím, že by mohlo být příjemné vyjít ven z běžného prostředí a věnovat se jiným kreativním záležitostem s jinými přístupy. Rozhodně nechci jít do důchodu a sedět doma,” dodala v rozhovoru pro BoF.

Grace byla roky v zákrytu firmy také díky autonehodě, která ji připravila v jednu chvíli o víčka, které si musela nechat plasticky zrekonstruovat. Po pár letech, v roce 2009, vešla do záře reflektorů také díky dokumentárnímu filmu The September Issue, kde si ji mnoho z nás oblíbilo a utvořilo si z ní životní vzor.

Zdroj: BoF