03-gucci-gramOriginální projekt pohrávající si s novými potisky Gucci Blooms a Gucci Caleido, které z části překrývají ikonický design GG, představují nový trend tohoto módního domu: Mix mezi minulostí a přítomností, který se bez pochyb projevil i na aktuální přehlídce S/S 2016.

Gucci Blooms, vytvořená nově příchozím kreativním ředitelem Alessandrem Michele, snoubí velmi neobvyklé vlny Pop artu Andyho Warhola s jemnými rysy impresionismu. Gucci Caleido, vytvořené korejskou umělkyní Yoo Huyn, je návratem k Dazzle umění, které spočívá v překrývání se v liniích a mřížkách.

Právě s novým přístupem k umění přichází Gucci s interaktivní iniciativou na Instagramu, kde dávají šanci umělcům kreativně obměnit a inovovat jakýkoliv podnět dění z módního domu.“#Guccigram je bodem zvratu. Chceme, aby začal vyprávět nové příběhy plné svobody a kreativity,” řekl Alessandro Michele. “Dnes jako nikdy jindy, se umělci vyjadřují přes sociální média, proto jsme zvolili jako médium Instagram,” dodává Alessandro.

A jaký je výsledek? Obrovská sbírka plná zábavných, sympatických, ale i kontroverzních inspirativních děl. Umělci ze skupiny The Most Famous Artist, nebo Chrus Rellas si propůjčili díla renesančních malířů. Jiní zase tvořili kreativní fotografické koláže nebo komixové výjevy plné barev a fantazie. Zkrátka a dobře, i když je dnešní společnost přehlcená moderními technologiemi, kreativita v lidech stále zůstává a nechává nás obdivovat stále nová a nová díla plná inspirace a neobvyklých podnětů. Neváhejte si projít galerii a zkuste se zapojit!

12-gucci-gram

Zdroj: Instagram, Gucci.com