Haute Couture kolekce Dior: Tajemný tarot a souhra osudu

/ Lenka Komrsková

Už samotný Christian Dior byl fascinovaný uměním věštění. A jak je tomu zvykem, současná designérka značky, Marie Gruzie Chiuri, se při tvorbě Haute Couture kolekce ponořila hluboko do archivu, aby oživila Christianovy dávné inspirace nejen módní tvorbou…

Nová energie

Volba pro prezentaci unikátních kousků pro letošní jaro a léto opět padla na digitální podobu. Ta však paradoxně vyzařuje ještě intenzivnější energií než (imaginární) přehlídkový set. V čem se odhalení kolekce liší?

Změna osudu

Lookbook vypadá téměř jako mysteriózní tarotové karty. Večerní róby pokryly ilustrace od italského umělce Pietra Ruffa a ještě větším tajemstvím je zahaleno dílo Mattea Garroneho, který ideji kolekce představil v krátkém snímku The Castle of Crossed Destinies. Tajemný film nejen mistrně zhmotňuje magickou atmosféru hry s osudem, ale zároveň nabádá k nebojácnému nahlédnutí do sebe sama a vybízí k prozkoumání světa z jiné perspektivy.

Charakter tarotu

V uměleckém zpracování, kde se stírají genderové hranice, se objeví všechny charaktery tarotu. Vydejte se na cestu poznání a nechte se omámit Haute Couture modely Christian Dior pro sezonu Spring Summer 2021.