Švédský řetězec H&M si to velmi dobře uvědomuje a každoročně posiluje svoji značku spolupracemi s takovými jmény, jako jsou Jimmy Choo, Comme des Garçons, Stella McCartney, Balmain, Isabel Marant a další. Kromě chystané kolaborace s londýnskou značkou Erdem plánuje H&M na podzim vypustit ještě exkluzivní verzi kolekce H&M Studio speciálně pro Colette, jeden z nejikoničtějších francouzských concept stores.

Sarah Andelman, zakladatelka a kreativní ředitelka Colette, před několika dny oznámila svůj odchod do důchodu, a tedy po 20 letech i konec butiku. Zpráva vzbudila mezi módními insidery velký rozruch, koneckonců mezi fanoušky Colette patřil třeba i Karl Lagerfeld, který tu nejen prezentoval své kolekce, ale byl i pravidelným zákazníkem.

Kolekce se v Colette, ještě než 20. prosince 2017 obchod uzavře dveře nadobro, začne prodávat od 21. srpna 2017 a bude obsahovat devět kousků. Většina z nich je laděna do modrých tónů pro Colette typických. Najdete mezi nimi třeba větrovku v pončo střihu, romantické šaty s roztřepenými volány nebo sukni ve stylu 70. let.