S modelem Longines Pilot Majetek se značka okřídlených přesýpacích hodin vrací k hodinkám vyvinutým pro letectví a oceňovaným širší veřejností. Tyto nové hodinky v sobě spojují ducha dobrodružství a historický rozměr, aniž by ignorovaly estetiku a techniku 21. století. Jejich obousměrně otočná vroubkovaná luneta je připevněná k ocelovému pouzdru polštářového tvaru, které utvrzuje jejich charakter a evokuje původní model z roku 1935, kterým byly inspirovány.

S více než 190letou historií může Longines čerpat z nesrovnatelného dědictví a jeho ikonické hodinky pro piloty a průzkumníky se svými špičkovými technickými vlastnostmi jsou toho důkazem. Značka okřídlených přesýpacích hodin tak může milovníkům mechanických hodinek nabídnout takové, jejichž DNA je zakořeněna v charakteristické estetice historických modelů značky. Longines je kombinuje se současnými odbornými znalostmi, aby mohl měřit čas s nespornou přesností a spolehlivostí, kterými je proslulý. Design hodinek Longines Pilot Majetek je toho dokonalým příkladem.

Ve své první verzi podtrhuje zakřivený tvar pouzdra jeho jedinečný design, zaregistrovaný 1. dubna 1935 u Mezinárodního úřadu průmyslového vlastnictví v Bernu ve Švýcarsku. Přestože jsou tyto hodinky určeny pro letce, v minulosti přitahovaly širší publikum hledající spolehlivé, robustní, přesné a snadno čitelné hodinky.

hodinky

Foto: Longines Pilot Majetek

Technické a ergonomické vlastnosti nového modelu Longines Pilot Majetek byly zcela přepracovány. Jeho upravené proporce, původní mírně zakřivený tvar polštáře a zaoblenější nožky jsou v souladu s aktuálními trendy. Jeho průměr 43 mm poskytuje vynikající pohodlí při nošení.

Na 9. hodině je na zadní straně ocelového pouzdra, které má šroubovací dýnko, osazena pamětní deska s označením 1935. To odkazuje na původní datum prvního modelu Longines Majetek a skrývá nově patentovaný mechanismus. U modelu z roku 1935 se luneta a safírové sklíčko otáčely jako celek, zatímco u nového modelu se otáčí nezávisle na sobě, což umožňuje vodotěsnost do hloubky sto metrů.

Stejně jako hodinky navržené speciálně pro piloty mají i nové Longines Pilot Majetek matný černý číselník, který poskytuje optimální čitelnost. Bílé arabské číslice a minutové značky jsou potažené starým radiem Super-LumiNova. Přes ně se pohybují ručky ve tvaru obušku s rhodiovým hrotem. Jsou fosforeskující a zajišťují optimální čitelnost v noci. Předimenzovaný malý vteřinový číselník umístěný na 6. hodině spolu s vroubkovanou lunetou připomíná původní funkční charakter těchto pilotních hodinek. Celkový efekt je vyvážený a hodinky vyzařují eleganci.

Nový Longines Pilot Majetek, poháněný exkluzivním kalibrem L893.6 vybaveným magneticky odolným křemíkovým vláskem, má rezervu chodu 72 hodin. Hodinky jsou certifikované Oficiálním švýcarským institutem pro testování chronometrů. Tyto hodinky mají řemínek dostupný v hnědé nebo zelené kůži s béžovým prošíváním. K dispozici je také NATO řemínek vyrobený z polyesterového vlákna, vytvořeného z recyklovaných materiálů. Díky svému silnému charakteru je Longines Pilot Majetek ideální jak pro každodenní nošení, tak pro všechna nadcházející dobrodružství v jakékoli zeměpisné šířce.