I holinky mohou být chic: Street style na Glastonbury

/ Redakce Foto: Refinery29, Vogue, The Telegraph, Huffington Post

Výjimečná událost vyžaduje patřičný dresscode. Glastonbury, legendární hudební kolos, přitahuje návštěvníky všech věků a mimo jiné i celebrity jako jsou Alexa Chung nebo Cara Delevingne. V minulých letech často kazilo snahy o stylový outfit počasí, při brodění se v blátě a vytrvalých přívalových deštích člověk přece jen řeší jiné věci než módu. Letos si ale všichni mohli alespoň částečně oddechnout – podívejte se na nejstylovější kousky z třídenního festivalu.

Alexa Chung vystřídala během festivalu několik outfitů. Elegantní pláštěnku a stylové světlé kalhoty vyměnila další den za boho svetr a vysoké holiny.

Millie Mackintosh vsadila na černobílou kombinaci se zlatými detaily na bundě.

Ed Sheeran, Radiohead, Lorde, Dua Lipa a stovky dalších interpretů vystoupili na farmě ve vesnici Pilton, na jihozápadě země. Festival byl na konci června roku 2017 posledním před pravidelným vynecháním jednoho ročníku po každých pěti letech, aby si půda i organizátoři odpočinuli.

Michael Eavis, jednaosmdesátiletý zakladatel festivalu, se už ale nechal slyšet, že pokud se jedna nejmenovaná kapela dá po rozpadu znovu dohromady, rozhodnutí o vynechání si rozmyslí. Média se tak předhání v odhadech, kterou kapelu mohl Eavis mít na mysli. Nejpravděpodobněji se jedná o The Smiths, ABBU nebo Led Zeppelin.

Ani vystupující nezůstali na Glastonbury co se týče stylu pozadu. Dua Lipa oblékla růžovo-zelenou kombinaci a Alana Haim zase kožené kalhoty a sedmdesátkovou košili.

Oblíbeným kouskem oblečení zpěvačky Lorde je květovaný overal

Festival každoročně přiláká přes 130 tisíc návštěvníků a lístky se na podzim vždy vyprodají během několika minut, přestože v tu dobu ještě Glastonbury nemá ohlášená žádná jména v line-upu. Lístek seženete za 239 liber.

Australská herečka Margot Robbie rozzářila festivalový areál žlutou pláštěnkou

Popové hvězdy Solange a Charli XCX svým outfitem nikdy nezklamou

Cara Delevingne se nedbalým stylem přizpůsobila festivalové atmosféře

A na závěr opět Alexa Chung – v dokonalém retro oversized svetru.