Klasika ze Snídaně u Tiffanyho

Není snad jediný milovník módy a filmu, který by si jasně nevybavil sluneční brýle, které nosila Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Černá skla modelu brýlí Oliver Goldsmith s názvem Manhattan se stala symbolem stylu a hlavně nadčasovosti. To dokazuje i fakt, že stejný model brýlí se v jejich kolekci objevuje až dodnes.

Intelektuálky Annie Hall

Film Woodyho Allena ze 70.let, kde zazářila herečka Diane Keaton nejen díky svým pánským outfitům, ale i slunečním brýlím, je filmovou klasikou, kterou by měl vidět každý. Kulaté obroučky v měkké hnědé barvě působí velmi dívčím dojmem a jsou tak nadčasové, že se i dnes objevují v kolekcích předních značek.

Kočičí Thelma a Louisa

Protáhlé rámečky brýlí do takzvaně kočičího tvaru patří neodmyslitelně k módě 50.let. Slávu okusily díky filmu s Marylin Monroe s názvem Jak ulovit milionáře, ale tu pravou jiskru jim vetkla Susan Sarandon v kultovním snímku Thelma a Louisa. Působí hravě a zábavně a přitom velmi žensky, navíc dokáží pozvednout i ten nejnudnější outfit do módních výšin.

Nesmrtelný Měsíční svit

Pamatujete si na kultovní seriál s Brucem Willisem Měsíční svit? Právě v tomto seriálu se objevily kultovní brýle tvaru Browline, které doslova miluje celý svět. Nebyla to ale jejich televizní premiéra, ve svých filmech je nosil už James Dean, Tom Hanks s nimi honí Leonarda DiCapria v Chyť mě, když to dokážeš a Kevin Costner vyšetřuje atentát ve filmu JFK. Jestli jsou nějaké brýle ikonické, pak právě tyto.

Sci-fi pilotky ze Sexu ve městě

Když se na plakátech k filmové dvojce Sexu ve městě objevila Carrie ve zlatých slunečních brýlích, všichni je chtěli mít. Sluneční brýle “pilotky” snad nikdy nevyšly z módy, klasiku nosil už Tom Cruise v kultovním filmu Top Gun, ale když si jejich moderní pojetí od Mykita & Bernhard Willhelm nasadila Carrie Bradshaw, udělala z nich ještě větší ikonu než kdykoli předtím.