Dolce&Gabbana – pulzující italský styl

/ Redakce

Kdo by neznal tyto dva italské návrháře, kteří jsou obdařeni výjimečným talentem, citem pro nevázaný a rozpustile vyzývavý módní styl. Za úspěšnou světově proslulou módní značkou Dolce&Gabbana stojí dva muži – Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Domenico se narodil v roce 1958 na Sicílii. Jeho otec, krejčí z Palerma, ho již v sedmi letech ho učil zhotovovat saka. Stefano Gabbana se narodil v roce 1962 v Miláně v rodině milánského tiskaře. Zabýval především grafickými návrhy a i když neměl odpovídající vzdělání v oboru, využil svého uměleckého cítění.

Oblíbenou prázdninovou destinací Gabbany byla Sicílie, která se později stala poutem mezi oběma návrháři. Spolu se setkali v roce 1980 v Miláně a po krátké době zjistili, že jejich schopnosti se skvěle doplňují. Roku 1985 zakládají v Miláně firmu Dolce&Gabbana a společně se shodují na jednotném stylu, ve kterém se právě Sicílie velmi výrazně odráží. Charakteristické estetické znaky jejich stylu jsou tradiční sicilská dívka (neprůhledné černé punčochy, černá krajka, šátek s třásněmi a venkovská sukně), italská svůdkyně (korzet, vysoké podpatky, spodní prádlo jako vnější oděv) a sicilský gangster (pruhovaný oblek, pánská čepice coppola a růžencový řetízek). Jejich móda je stejně protikladná, jako jsou oni sami. Domenico Dolce je zdrženlivý a většinou nenápadně oblečený muž, kterého nejčastěji zastihneme při špendlení modelů.

Stefano Gabbana je naopak výřečný a velmi rád vystupuje na veřejnosti ve společnosti prominentních osobností.  Stejně jako Roberto Cavalli nebo Gianni Versace, i tito dva návrháři si oblíbili bujné neobarokní tvary. Jejich přepychové modely a nápadné potisky se zvířecími motivy se těší velké oblibě. Smyslné kolekce jsou ale zároveň ve veselých barvách a odvážné bikiny představují ztělesnění jihu, tepla, moře a sicilského slunce. Módní značka D&G stále uctívá takové italské filmové legendy jako Fellini, Visconti, Rossellini, Anna Magnani a Sophia Loren. A stejně jako Dolce a Gabbana uctívají legendy, tak i oni jsou uctíváni velkými světovými celebritami. Madonna, Monica Belluci, Christina Aguilera, Isabella Rossellini, John Hooks nebo Kylie Minogue, ti všichni se neobejdou bez úžasných modelů těchto tvůrců světové módy.

Zajímavosti V milánských módních domech Dolce&Gabbana najdete kromě obchodů i kavárny, kadeřnické a masážní salony. Dolce&Gabbana jsou stejně jako Armani na cestě k vybudování módního impéria, nicméně i tak si oba partneři chtějí zachovat svou nezávislost. Jako první italská firma založili dceřinou společnost v Číně.

 

Foto: style.com

0 Comments

    Leave a Comment