Jednou ze zástupkyní ekologického designérství je Michelle Brand.  Britka, která studovala produktový design a vývoj na univerzitě Salford a poté Metropolitní univerzitu v Manchesteru. Právě v tomto městě založila vlastní značku, která se specializuje především na navrhování „látek“ z odpadků, nejčastěji z plastových lahví různých barev či rozměrů.

Její tvorba je vlastně reakcí na problémy životního prostředí, a také snaha zaměřit se na krásu každodenně používaných objektů, kterou normálně nevidíme. A tak se věnuje postupům velice náročným na přípravu. Nashromáždí spoustu materiálu, lahvím odřízne jejich spodní část, pořádně je umyje, usuší a posléze pískuje.

Propojením neviditelnými provázky tak vznikají dlouhé záclony, lustry, různé ozdoby, ale také šaty. Ty byly k vidění již po celém světě, díla se dočkala exhibicí v mnoha světových galeriích a prostorách v Británii, Miláně, New Yorku a Paříži.

Nejen o hlavní vizi, tedy změnit myšlenku generace a zaměřit se na recyklaci, znovupoužití a nulový odpad, jsou její stránky http://michellebrand.tumblr.com/, informující o workshopech, inspirativních citátech velikánů i videích dokumentující její aktuální tvorbu.

Foto: Pinterest.com