LARA CROFT – ANGELINA JOLIE

Představitelka Lary Croft – Angelina Jolie se na svoji roli připravovala tři měsíce, každý den cvičila minimálně osm hodin a střelbu ze dvou zbraní i salta zvládala za pár týdnů jako nic. Kostymérka Linda Hemmin měla hodně práce především s desítky kusů pyžam.

Nejenom, že role byla technicky náročná, ale samotný režisér měl jasné představy o konkrétních záběrech. Například v šortkách se Angelina necítila příliš dobře, měla pocit, jako by byla nahá, avšak nakonec s nimi souhlasila. „Outfit byl navržen tak, aby se její tvar těla a oblečení pohybovalo jako jeden celek,“ svěřila se Hemming.

Angelina Jolie

NIKITA – MAGGIE Q

Kdo by neznal příběh akční hrdinky Nikity, která podvodem vlády přišla o snoubence a touží se pomstít. Nejnovější zpracování z roku 2010 obsadilo do hlavní role exotickou Maggie Q, která se narodila v Honolulu. Kdo se staral o její garderobu během natáčení?

Kostymérkou po boku Maggie byla Barbara Somerville a šatník, který vytvořila, byl skutečně pestrý.

Z jedné společenské scény se můžou dámy i páni kochat šaty od Gucciho v šedém odstínu s kovovými ozdobami. Rafinované šaty ostatně musí skrýt spoustu zbraní, aby je Nikita mohla kdykoliv použít.

Nikita je přeci jen akční hrdinka a nosí tedy i upnuté a sportovní oblečení. Vždy však tato herečka působí svůdně. „Je to všechno o linii, textuře, asymetrii a návrhu,” svěřila se Somerville.

Maggie Q

BONNIE PARKER – FAYE DUNAWAY

Theadora Van Runkle se sama naučila kostýmnímu návrhářství a dokonce získala nominaci na Oscara za svou první velkou spolupráci. Oblékala totiž známou dvojku „Bonnie a Clyde“.
Představitelka hlavní hrdinky, Faye Dunaway svým oblečením vyvolávala módní trendy a jen hrstka lidí ví, kdo za všemi kostýmy vlastně stál.

Oblečení Theadora Van Runkle navrhovala tak, aby působilo sexy dojmem, avšak především v nich potřebovala Bonie utíkat a tak muselo být i praktické. Baret, těsný svetr a úzká sukně se staly neodmyslitelnou součástí samotné Bonie Parker.

FAYE DUNAWAY-1

ELLEN RIPLEY – SIGOURNEY WEAVER

Bez kvalitních návrhářů a kostymérů by všechny filmové postavy nebyly ani zdaleka tak věrohodné. Ellen Ripley je postavou, která především u milovníků sci-fi žánru ve slovníku rozhodně nechybí. Výrazná tvář herečky Sigourney Weaver ve ztvárnění filmů „Vetřelec“ nemůže zapadnout mezi ostatní. Samotná herečka si oblíbila návrháře módního domu Dior, Rafa Simonse, avšak dnes nás zajímá, kdo oblékl postavu Ellen Ripley?

Filmové kostýmy především ve snímcích jako je tento musí působit nad očekávání dobře. Tradičně kostýmní návrháři líčí budoucnost ve sci-fi filmech jako utilitární, jednotnou a velmi klinickou. S touto myšlenkou ladí i kostýmy herců. Kostymér John Mollo se pokusil, o kvalitní garderobu všech herců a z mého pohledu se mu to skutečně povedlo, co říkáte?

ELLEN RIPLEY – SIGOURNEY WEAVER

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com