V roce 1982 představil i svou pánskou kolekci. Později v roce 1986 následovala jeho první Haute Couture kolekce, kterou prezentoval v Římě. Ferré se následně v roce 1989 stal stylistickým ředitelem francouzského módního domu Christian Dior, kdy byl vybrán přímo majitelem domu Bernard Arnaultem a nahradil na svém postu  Marca Bohana. V roce 1996 Dior oznámil, že s kolekcí Jaro 1997 Gianfranco Ferré svůj post opustí, jelikož styl Ferré se značně liší od představ značky Dior. Jeho styl byl více uvolněný a méně zdobný na danou dobu. Nejen jeho styl, ale i obvinění z uplácení finančních kontrolorů rozpoutalo neshody uvnitř společnosti. Všechna obvinění však byla smetena ze stolu a Ferré tak dostál toho, že Ital může stát v čele francouzské značky. I tak módní dům Dior opustil a tím tak získal větší svobodu ve vytváření svých vlastních módních kolekcí.

Jeho móda byla velmi ovlivněna jeho pobytem v Indii. Rozporuplný styl této země, který nazval “bohatou prostotou”, se odráží napříč jeho tvorbou. Jeho večerní toalety byly vždy obrovské, vyrobeny z hedvábí a saténu, ale nikdy nepůsobily přeplácaně. Jeho umění bylo mnohokrát oceněno tzv. “módním Oscarem”. Byl jmenován prezidentem milánské Akademie krásných umění.
Gianfranco Ferré nezůstal jen u oblečení, večerních rób, módních doplňků, ale podlehl i vůním a svou značku rozšířil i  o výrobu parfémů. Jeho flakony často naznačovaly jeho architektonický um a na policích v obchodech byly vždy nepřehlédnutelné pro svůj tvar.

Jak se říká, na sklonku života se vracíme ke svým začátkům. I Gianfranco Ferré se vrátil zpět k architektuře, když neodolal nabídce nejmenovaného dubajského investora. Bohužel jeho život náhle ukončilo krvácení do mozku v červnu 2007 a svou stavbu již nikdy nedokončil. Jeho odkaz zde však zůstává v jeho práci a modelech, které nám zde zanechal.

Foto: facebook.com; wikipedia.org; beinstyle.cz