Dnes nemůže být řeč o nikom jiném, než královně Alžbětě II., která v tomto měsíci slaví úctyhodné 90. narozeniny.

Alžběta II. se na anglickém trůnu ocitla již ve svých 25 letech, od té doby se sice mnohé v oblasti módy změnilo, ale je tu stále jedna věc, kterou si královna zachovala – její záliba v monochromatických kompletech doplněných o originální kloboučky různých velikostí. V jednotlivých modelech se prolíná úcta k etiketě dvora a tradici propojená s ženskou hravostí.

ffcdd5b3fae597df2d96617d5982a655

Úspěch jejích outfitů tkví v dodržování klasické siluety, v kvalitních materiálech a výrazných barvách. Královně často nechybí perlové náhrdelníky, sametové rukavičky i hravý klobouček všemožných tvarů doplněný o různě velké ozdoby. Svoji suverenitu často staví do souboje s jemnými květinovými potisky a zábavnými deštníky.

enhanced-buzz-15108-1351188013-10

Za vší touto nádherou ale stojí jedno jediné jméno – Angela Kelly, která je královninou osobní asistentkou a stylistkou od roku 2002. Je to právě Angela, které se podařilo dotáhnout modely k dokonalosti pomocí malých drobností, její pozornosti neušly ani královniny vlasy nebo make-up.

angela-kelly-620-83996777

Někdo pokládá Alžbětu II. za módní ikonu, jiní se jejím oděvům vysmívají, pro mnohé ale znamená zvláštní a důležité pouto s historií. Ne nadarmo ji britský Vogue v roce 2007 zvolil jednou z nejvíce okouzlujících žen na světě. A pouze o rok později, v roce 2008, si ji jako hlavní inspiraci pro svoji kolekci vybralo duo Dolce & Gabbana. Půvab a královská elegance prostě z módy nevyjdou nikdy.

Foto: Pinterest.com; zahidlilani.com