Stejně jako najdeme ikony mezi celebritami, najdeme i ikony mezi kabelkami. Jednou z nich je bezesporu kabelka italské značky Bottega Veneta Knot. Vyrábí se již od roku 1979 a došla již řadu obměn. Od doby, kdy se Tomas Maier ujal postu kreativního ředitele (rok 2001), se kabelka Knot objevuje v každé kolekci Bottega Veneta. Tomase zaujalo toto malé nevšední zaoblené psaníčko, ke kterému navíc přidal uzávěr ve tvaru malého uzlu, podle něhož kabelku i pojmenoval. V každé kolekci můžete najít jak čistý design, tak i zvláštně propracované kousky. Tato kabelka má pro mnoho žen historickou i tvůrčí hodnotu.

Toto kultovní psaníčko má i svůj nadčasový vzhled, který je typický pro značku Bottega Veneta jako takovou. Jedná se o proplétanou kůži v různých barvách. Není divu, že tuto ikonu si oblíbily hvězdy červeného koberce. Snad na žádné vysoce společenské akci nechybí alespoň jedno psaníčko Knot. Každou róbu povznese na absolutní luxus a nikdy nezpůsobí žádné faux-pau. Například Michelle Williams zvolila jemně růžové psaníčko k nádherné červené róbě a tím celý vzhled velmi zjemnila. Stejně tak i herečka Zhou Xian Xin sáhla po černém a nemohla udělat lépe.

Výroba takového psaníčka je velmi jemná práce a vyžaduje perfektní řemeslnou zručnost. Je třeba to ocenit. Máte už i vy svou ikonu jmenující se Knot? Například v Pařížské ulici několik modelů jistě najdete.

 

Foto: facebook.com