Michelle Wu / Heavy Machine

Značku Heavy Machine založila Michelle Wu, studentka newyorské školy Fashion Institute of Technology a také milánské Polimody, v roce 2010. Obliba bot raketově stoupla potom, co se v roce 2011 značka Heavy Machine objevila v italském Vogue. Michelle Wu si hraje s podpatky i platformami, díky barevnému členění a vysekávaným plochám vypadají její kreace trochu jako poskládané ze stavebnice. Aktuální barevnou kolekci S/S 2013 můžete zakoupit za cenu okolo 600 dolarů na oficiálních stránkách brandu Heavy Machine či v online verzi florentského butiku Luisa Via Roma.

Charline de Luca

Původně studentka architektury a nyní obuvnice Charline de Luca pracuje podobně jako Michelle Wu. Stejně jako u Heavy Machine i v tvorbě Carline se objevuje důraz na konstrukci a geometrickou přesnost, nicméně výsledek je o něco jednodušší. Fanynkám tohoto stylu, avšak nikoliv takovým, aby si „troufly“ na komplikovanější Heavy Machine, tak Charline de Luca nabízí velmi příjemně odlehčenou alternativu. A ještě poslední shoda s Michelle Wu – boty taktéž zakoupíte v obchodě Luisa Via Roma. Shoescribe.com je pak nabízí okolo 1000 dolarů.

Elizabeth Dunn

Na zakázku a na míru šije své boty Elizabeth Dunn, která se učila jako Jimmy Choo nebo Nicholas Kirkwood na Cordwainers, součásti London College of Fashion. Poslední řada na jaro/léto 2013 obsahuje několik různými mladými umělci malovaných kousků, jejichž střih je ale jinak natolik klasický, že celek balancuje mezi každodenní využitelností a občasným vynášením na speciální události. Elizabeth Dunn si zakládá na perfektním zpracování a originalitě, takže ceny vytváří na míru podle objednávky. Základní podpatky lze zakoupit na stránkách Notjustalabel.com za cenu 235 liber.

Kerrie Luft

Bývá pravidlem, že jehly evokují nepohodlnost. Avšak ne ty od Kerrie Luft připomínající drobné sošky, které zdobí zbytek jinak „běžných“ bot. Jako Elizabeth Dunn i Kerrie Luft studovala na London College of Fashion. Potom, co v roce 2011 vyhrála cenu Fashion Fringe, díky níž absolvovala placenou stáž u Rogera Viviera, vyplnil své police jejími secesí inspirovanými podpatky tištěnými 3D tiskárnou obchodní dům Selfridge. Na možnost nákupu online si musíme ještě počkat.

Vincenzo Somarelli / Vs2R

Lodičky, kozačky, ale i baleríny má ve své nabídce dva roky stará značka Vs2R v čele s návrhářem Vincenzem Somarrellim. Jeho tvorba spojuje organické tvarování s přísnými liniemi a pokrývá celou škálu přání od prostších kousků po skutečně jedinečné záležitosti. Vincenzo Somarrelli, který vystudoval návrhářství na Instituto Europeo di Design, si dává za vzor obuvníka Nicholase Kirkwooda a pravdou je, že poslední linie obou designérů se vzhledem k užití vlnek podobají. Rukopisy však zaměnitelné nejsou, a tak si můžete s klidem do sbírky pořídit i něco od značky Vs2R, jejíž ceny se pohybují od 400 do 600 eur.

Foto: Archiv firem, Facebook.com