Roberto Cavalli plní šatníky těch nejnáročnějších celebrit a určuje jejich osobitý styl. Jeho hlavní zdroj inspirace byl vždy uložen v přírodě, kterou nazývá „největším umělcem“. Známé zvířecí potisky jsou originálním podpisem tohoto úspěšného módního velikána. Roberto Cavalli se narodil 15. listopadu roku 1940 ve Florencii. Jeho umělecké nadání mu bylo dáno již do kolébky. Je synem krejčího a vnukem uznávaného malíře (z hnutí Macchiaiolli), jehož obrazy jsou dodnes vystavovány ve známé florentské Uffizi Galerii.

Roberto-Cavalli-thumb

Kariéra tohoto úžasného návrháře začala na ping-pongovém stole na florentské Akademii umění, kde poprvé začal experimentovat s tiskem na kůži. V 60. letech si tento revoluční způsob tisku na semiš a hladkou kůži nechal dokonce patentovat. Díky tomu získal své první klienty a módní domy Hermés a Pierre Cardin, pro které začal tvořit. Ve svých třiceti letech představil Roberto Cavalli svou první samostatnou kolekci , která byla prezentována nejdříve ve Florencii a poté v Miláně. Módní kritiky tenkrát velmi šokoval a jeho talent byl nepřehlédnutelný. V roce 1972 otevřel Roberto Cavalli svůj první autorský butik v Saint Tropez, který se ihned stal místem setkávání vyšší společnosti, ke které v té době patřily i velké herečky Brigitte Bardot nebo Sophia Loren.

Přesto jeho kariéra závratně nestoupala. Naopak byl stále považován za outsidera ve vysoké módě. Byl převážně zastíněn úspěšnějším mužem módního světa, kterým v té době byl Gianni VersaceRoberto začal pomýšlet na ukončení své kariéry a to především díky své manželce Evě Duringer. v 90. letech se však vrátil a to s velkou pompézností. Velký podíl na tom mělo i to, že éra minimalismu se chýlila ke konci a Roberto Cavalli přinesl nový velmi dynamický a agresivnější směr. Jeho žena převzala veškeré obchodní aktivity, začala připravovat velkolepé reklamní kampaně, díky nímž se otevřely veškeré dveře široké veřejnosti pro Roberto Cavalli. Jeho značka R&B se stala prvotřídní a každá hvězda s odvahou a dokonalou postavou si odnášela z jeho butiků minimálně jeden z jeho nápadných kabátů. Dnes má Roberto Cavalli více než třicet autorských butiků ve světě. Vytváří nejen překrásné šaty pro dámy, ale do jeho kolekcí přibyly i pánské kreace, módní doplňky, brýle, obuv nebo parfémy.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Jeho móda má charakteristický vzhled, který vytváří jedinečnou kombinací agresivního sexappealu, řemeslného tisku, upřímně výstředních témat. Modely nikdy nejsou skromné a odpovídají vkusu slavných a bohatých. V Robertovo kolekcích jste vždy mohli nalézt šaty se zvířecími vzory, bujné květinové vzory nebo pajetky. Móda Roberta Cavalliho je určena pro skutečně zkušené módní znalkyně, neboť v jeho přezdobených šatech není vždy snadné vypadat vkusně. Mezi ty, které jeho módu umí nosit a vždy vypadají dokonale, patří Victoria Beckham, Jenniger Lopez nebo Beyoncé Knowles. Sám Roberto Cavalli říká; „Mé šaty se mnohdy nosí vulgárním způsobem. Elegance je vždy výrazem vnitřního postoje. I sedlák může ve svém kroji vypadat dokonale než hloupý člověk ve smokingu.“ 

Kavárna Roberto Cavalli

Kavárna Roberto Cavalli

Veškeré výrobky módní značky R&C se dodnes vyrábějí v Itálii. V roce 2007 navrhl Roberto Cavalli kolekci oblečení pro švédský módní řetězec H&M. Jako milovník gastronomie si otevřel svůj vlastní řetězec Café butiků. Roberto Cavalli je mimo jiné nadšený pilot a miluje výlety jachtou se svou rodinou i  mladičkou milenkou. Post kreativního ředitele ikonické značky Roberto Cavalli nyní zastává Peter Dundas, který ale filozofii a podstatu brandu plně ctí.

12049189_10153181374583061_3454869563183080489_n

Foto: hollywoodreporter.com; facebook.com; robertocavalliblog.com