Minju nedávno oslavila své 26. narozeniny, pochází z Jižní Koreje a studuje poslední ročník v oboru návrhářství na Royal Academy v belgických Antverpách. Hned od prvního okamžiku působila Minju velice přátelsky, zábavně a také přemýšlivě. Za nejdůležitější proces při navrhování nových modelů pokládá samotnou kresbu. Důležité jsou také ovšem obchody s látkami, kde se vždy zaměří na barvy a až poté na jednotlivé materiály.

Za svoji největší podporu označuje svoji matku, která k ní často vysílá pozitivní energii. Spoustu této energie potřebovala právě během studia několik tisíc kilometrů od domova, kde se seznámila s řadou zajímavých lidí. Má ovšem i nepěkné zkušenosti a to s lidmi, kteří se tvářili jako její přátelé, ale ve skutečnosti jimi nebyli. Všechna tato ztroskotání v sociálních oporách přenesla Minju do své vítězné kolekce s názvem „Dear My Friend“, navíc se nechala inspirovat autorem hororových komiksů.

Minju bylo díky tomuto vítězství umožněno předvést svoji kolekci na hlavním přehlídkovém mole a publikum se shodlo v jednom – takové množství inspirace a zábavy se nevidí každý den. Přehlídku si nenechal ujít např. Yvan Rodic, slavný módní fotograf či Hanneli Mustaparta – známá bloggerka a fotografka.

Většina odborníků bere jako přínos i to, že je velice důležité, pokud někdo dělá věci ne podle toho, jak by měl, ale podle toho, jak chce on sám. I díky tomuto faktoru mnozí z nich označují Minju jako nadějnou návrhářku příští generace.


Foto: Archiv firem