Večerní kabelka musí splňovat dva základní požadavky a to praktičnost a dekorativnost. Z pohledu designu je důležité sladit kabelku se šaty. Barevnost hraje podstatnou roli, ale ani velikost nelze podcenit. Z pohledu praktičnosti je nutné si říci, co do kabelky potřebujete uložit. Nemohou vám chybět základní líčidla pro přepudrování nosu či úpravu rtů, mobilní telefon, peníze a hlavně lístky nebo pozvánku a danou společenskou akci. Pokud si ve výběru vhodné večerní kabelky nejste jistá, vsaďte na jistotu v podobě ikonických kabelek, které neztrácejí lesk ani po letech.

Stejně jako najdeme ikony mezi celebritami, najdeme i ikony mezi kabelkami. Jednou z nich je bezesporu kabelka italské značky Bottega Veneta Knot. Vyrábí se již od roku 1979 a došla již řadu obměn. Od doby, kdy se Tomas Maier ujal postu kreativního ředitele (rok 2001), se kabelka Knot objevuje v každé kolekci Bottega Veneta. Tomase zaujalo toto malé nevšední zaoblené psaníčko, ke kterému navíc přidal uzávěr ve tvaru malého uzlu, podle něhož kabelku i pojmenoval. V každé kolekci můžete najít jak čistý design, tak i zvláštně propracované kousky. Tato kabelka má pro mnoho žen historickou i tvůrčí hodnotu.

392587_316731441679190_322261518_n

Manolo Blahnik už není jen slavný výrobce ikonických bot, po kterých touží nejedna žena. Nyní se vrhl do sekce kabelek, které mají k botám tak blízko. A na počátku své nové éry se vrhl rovnou na večerní psaníčka. Kabelky jsou vyrobeny ze saténu a krepdešínu. Jsou zdobené kameny Swarovski tvořící přezky, které se hojně objevují na obuvi z dílny Manola Blahnik. Barevnost je vskutku pestrá, takže tu svou k vámi vyvolené večerní róbě si určitě najdete.

Bez-názvu5-1020x444

Psaníčko Alexandera McQueen neztrácí svůj lesk v žádné sezoně. Tvarem připomíná Knot, ale zavírání v podobě lebky je nezaměnitelné.

Alexander-McQueen-Pre-Spring-2013-Clutches-5-600x450

A která další psaníčka jsou pro letošní společenskou sezonu v kurzu?

Foto: Archiv firem; purseblog.com