Vrstvěte jako seveřanky

Jestli vás pořád ještě baví vaše letní šaty, rozhodně se chaldným počasím nenechte omezovat. Módní profíci nám ukázali, jak na to. Vrstvěte jako fashion insideři a oblečte si šaty přes kalhoty a přes ně ještě pro jistotu přehoďte lehkou bundičku. Pokud máte právě teď ve skříni jen sandálky a letní boty, rozhodně neváhejte a oblečte si do nich ponožky. 

Šaty skvěle fungují i přes džíny a k trenčkotu. Tahle kombinace je ideální na deštivé dny. Není divu, že obléct si džíny pod šaty je jeden z nejoblíbenějších triků skandinávských žen a dívek. Protože by byla hrozná škoda, kdyby vám vaše dokonalé letní šaty visely celý rok ve skříni.
Košile pod šaty

Spěcháte do práce a nevíte co na sebe? Zkuste přes svůj klasický outfit – košile a kalhoty, přehodit ty saténové šaty, které jste v létě tolik milovala. Pokud ještě není taková zima, kalhoty klidně vynechejte. K outfitu obujte třeba tenisky, pokud si to nemůžete dovolit, pak skvěle vypadají třeba mokasíny, mules pantofle nebo boty pánského stylu. 

Overal není jen na léto

Overal je ideální oblečení nejen na léto. Nemusíte totiž příliš přemýšlet, váš outfit je hotový raz dva. Na chladnější dny si pod overal oblečte tričko nebo rolák a přehoďte třeba nestárnoucí křivák. 

Svetr je váš nejlepší přítel

Také milujete svetry? Jsou jako objetí. Vlastně je to ta nejpohodlnější věc, jakou si můžete obléct do práce, do školy, kamkoli. Pokud správně vyberete, svetr vypadá elegantně a hodí se i na tu nejformálnější pracovní schůzku (Pokud nejdete na čaj k anglické královně, samozřejmě). Přes své oblíbené letní šaty přehoďte ten nejhuňatější svetr a dokonalý outfit je na světě. Pohodlí je totiž na prvním místě. Pro nás alespoň určitě.

Košile a košile

Kdo říká, že košile musí být vždycky zapnutá? My rozhodně ne, protože košile je jeden z nejvíce variabilních kousků vašeho šatníku. Nejen že ji můžete uvázat okolo pasu, můžete ji i nosit místo bundy. Jednoduše ji přehoďte přes jakýkoli oufit, třeba přes džíny a bílé tričko, a ihned tak získáte cool uvolněný look. A kšiltovky se vrací, tak si ji nezapomeňte vzít také. Je totiž ideální do deště, vaše vlasy vám poděkují.

Rolák, sako a minisukně

Jestli jste se kombinace saka a roláku vždycky tak trochu bála (Možná proto, že to je oblíbená kombinace profesorů přírodních věd a historie umění?) pak právě tento podzim musíte svůj strach překonat. Dvě kombinace, které byly dlouho “zakázané”, se vrací do módy – sako a minisukně a sako a rolák (A k tomu ještě trend bílých bot. Dlouhou dobu byly bílé boty ten naprosto nejvíce zapovězeným módním kouskem. Pamatujete? No, nikdy neříkejte nikdy.) Zkuste klidně po vzoru italské módní divy, Giorgia Tordini (na fotce vlevo), obléct všechny zapovězené kombinace najednou. Vsadíme se, že všechny kousky už ve skříni máte, takže proč ne? A sukně nemusí být stejná jako sako, klidně kombinujte různé barvy a vzory.