Logomaniac

Možná to bude tím, že logománie nepřestává být v kurzu a my stylové fonty milujeme. V kolekci najdete basic jména na svetrech, jasně však dominují metalácké nápisy Plein a to hlavně na popruzích a dokonce i na lyžích. Nechybí ani bling-bling Plein na rouškách, v nichž se po mole prošli tanečníci Ayo a Teo, kteří jsou performancemi s částečně zakrytými obličeji proslulí. To nás přivádí k dalšímu důvodu, proč kolekci i show hodnotíme tak pozitivně.

Street Style

Plein je pověstný opulentními eventy, a tak si nyní hosté užili 18metrovou vesmírnou loď, robota, jenž ruku v ruce se supermodelkou Irinou Shayk zahájil přehlídku, a spoustu pěnového sněhu. My ale mnohem více oceňujeme dotek street stylu. Již zmínění tanečníci byli skvělým oživením, třešničku na dortu však obstarala trojice raperů Migos, kteří se objevili na runwayi jako první a o chvíli později proměnili defilé přehlídky v hiphopovou show.

Fashion cirkus

Pro někoho je kombinace vesmírné odysey, rapové party a nápisu ve stylu Iron Maiden z červených krystalků moc (my bychom si ten Swarovski look taky odpustili), velké množství modelů i celých outfitů nás ale nadchlo. Jste-li milovníky značek Balenciaga, Givenchy nebo Alexander Wang a sympatizujete se streetovou kulturou, nejspíš vás galerie s našimi favority zaujme stejně jako nás. Možná je občas Plein za letošní kolekci kritizován moc přísně. Průhledné plastové kabáty jiným labelům procházejí a Calvin Klein z něj udělal hit sezony. My ale excentrickému návrháři občasnou kýčovitost odpouštíme a vyzdvihneme černobílý minimalismus (ano, vážně jsme použili tento výraz) a opravdu velkou dávku současného street stylu.

Foto: Luca Tombolini