Dobré boty jsou pro aktivní rodinu základ

Boty bývají velkým rodinným nákladem. Pokud máte děti, může to být skutečně náklad velký, protože ty mladší vymění během jednoho roku i tři velikosti. Počítat s tím, že jim boty vydrží do dalšího roku, vůbec nemůžeme. Navíc ani při více dětech obvykle nejde boty dědit. Kromě toho, že to nedoporučují dětští lékaři, ortopedové ani fyzioterapeuti, boty často ani nevydrží. Nemusí být primárně nekvalitní. Dítě, které je používá, je prostě využije na 100 %.

Najděte si značku bot pro aktivní rodinu

Aktivní rodina se hýbe. Místo neustálého cestování autem se nebojí šlápnout do bot a denně ujít pěšky pár kilometrů. Víkendy a volna netráví za nákupním košíkem v hypermarketu, ale s batohem na zádech v přírodě, nebo alespoň s baťůžkem na výletech po okolí či po památkách. Pro tyto aktivity se hodí boty, které zvládnou v podstatě jakýkoliv terén – městskou dlažbu, asfalt i procházku po lesní cestě. Ideální je, když v ní mohou děti do školy. Tato obuv by jim měla umožnit zažívat jejich dětská dobrodružství, nebránit jim v klasickém dětském pohybu a běhání s kamarády, stoupnout si na koloběžku, skateboard, či sednout odpoledne po škole na kolo. Prostě dětské boty pro všechno.

Stejné benefity by měly dobré boty nabídnout i nám dospělým. Třeba jít do práce pěšky místo autem či MHD, nebo hned po příchodu domů popadnout psa a jít se na dvě hodinky projít po okolí. Kde takto univerzální značku aktivních bot do města a současně do přírody najít? Zkuste boty Skechers. Módní skechersky jsou oblíbené a jejich sortiment nabízí CCC.

Boty pro speciální sportovní aktivity

Možná jste již dál a k pohybovým aktivitám se nemusíte nutit. Třeba máte oblíbené konkrétní sporty a hledáte pro ně vhodnou obuv. To pak sáhněte po čistokrevné sportovní obuvi. Značek je více, ale rozhodně vás svým sortimentem nezklamou tenisky Adidas. Jde o obuv jak univerzální, tak specializovanou. Možná byste v sortimentu nehledali třeba boty vhodné pro jezdectví. A vidíte, ani ty zde nechybí. Ať se vy, nebo vaše dítě, věnujete kterémukoliv sportu, boty Adidas budou vždy mít pro vás to správné řešení. Navíc jde též o pohodlné volnočasové body vždy podle posledních designových trendů. Takže opět víte, po jakých botách sáhnout bez rizika špatné volby.

Jak se ještě motivovat k aktivnějšímu životu?

Chtěli bychom, ale… V prvním řadě si nepřipusťte výmluvy. Své, ani ze strany členů rodiny. Děti samozřejmě musíte na pohyb nalákat. Pořiďte si třeba do rodiny aktivního psa. Ne takového, který potřebuje jen krátce venčit, ale pejska, se kterým bude radost zajít k rybníku a nechat jej tam vykoupat, či se kterým zajdete jednou týdně na cvičiště a denně alespoň na pětikilometrovou procházku. Dětem splníte jejich sen a rozhýbete celou rodinu.

Naučte děti milovat vaše společné výlety. I čtyřletí až pětiletí prcci s vámi bez úhony a radostně nachodí denně kilometry. Vymýšlejte pro ně různé bojůvky, vyrobte si naučné stezky v podobě různých kartiček, zpívejte si, vyrábějte si z výletů scarpbookové deníčky. Věřte, že zcela změníte názor svých dětí na pohyb a nemusí vás to téměř nic stát.

A když jsou tyto aktivity pro děti a rodinu na nás ženách? Buďme na ně vždy připraveny. Naše kožené kabelky, optimálně crossbody, by měly být vždy po ruce s nejnutnějším vybavením, díky kterému můžeme vyrazit kamkoliv ven. Musí se být schopné přizpůsobit tomu, jestli skončíme v parku, v lese, na procházce městem, nebo se po nedělním loutkovém divadelním představení vydáme ještě do ZOO. Pomůže nám též elegantní dámský batoh, který pojme rovněž pití, svačinu a oblečení pro horší počasí. Kdykoliv je rodina ochotna se zvednout a vyrazit, vy musíte být připravena. Jen tak neskončí vše jen u plánů.