Karim Rashid

Čestným hostem přehlídkového programu bude jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů současnosti Karim Rashid. Vizionář, který má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů a tři stovky významných ocenění a jehož práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách, je proslulý nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International.

Rachid Naas 

Dvacet let se pohybuje ve světě módy v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý konzultant spolupracuje s mezinárodními značkami, jako Calvin Klein, Nike, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září ve spolupráci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

TJ Mizell

Na závěrečném večírku The Brands & MBPFW Closing Party vystoupí ve zcela originálním dýdžejském setu TJ Mizell, výrazná osobnost současné hiphopové a rapové scény a syn legendárního hudebníka Jam Master Jaye, zakladatele hiphopové skupiny Run DMC. TJ Mizell spolupracuje se světoznámými hudebníky, jako je A$AP Ferg či Lil Pump.

Alberto Calabrese

Na tvorbu našich návrhářů se podruhé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Marcelo Horacio Maquieira

Dnes již kultovní blog A Shaded View on Fashion založený v roce 2005 respektovanou módní novinářkou, kritičkou a kurátorkou Diane Pernet, který je dosahem považovaný za mainstreamové médium, v Praze zastoupí jeho amsterodamský přispěvatel Marcelo Horacio Maquieira.

 Mallory Chin a Heison Ho

Redaktorka a fotograf jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 6,5 milionu odběratelů. Mallory Chin je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast se zaměřením zejména na streetstyle, sport a cestování. Heison Ho se věnuje módní fotografii, zejména pak pánské módě a streetstylu.

Guillaume Roujas

Roujas bude opět oficiálním fotografem přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

 Chaco Abou Jaoude

Po spolupráci s českými designéry z minulého roku se do Prahy vrací hledat další nové talenty také zástupce věhlasného pařížského showroomu Romeo, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix vysoce kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa.

Tomi Paull

Pro nové originální kusy do své kolekce se vrací již obvyklý host MBPFW, majitel pařížského showroomu Other/Wise. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a v minulých letech na MBPFW navázal spolupráci se značkou LAFORMELA.

Kevin.Murphy

Pod vedením SESSION.MASTERA a majitele studia s   t   o   l   e   n  Craiga Hughana a předního českého hair stylisty a majitele stejnojmenného salónu Roberta Starého se již tradičně o vlasový styling módních přehlídek postará tým KEVIN.MURPHY, který tvoří profesionálové z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Velké Británie, Polska, Česka a Slovenska. Stylingové produkty KEVIN.MURPHY založené na stejné filozofii jako péče o pleť jsou ideální pro použití na přehlídkových molech, protože vynikají svou variabilitou a jsou navrženy tak, aby vlasy posilovaly, regenerovaly a zároveň je nezatěžovaly. Mezinárodní tým KEVIN.MURPHY představí vlasové trendy pro sezónu jaro/léto 2019.

Douglas a Lancôme 

Novým make-up partnerem módních přehlídek je tradiční francouzská značka Lancôme, již bude na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku reprezentovat její Make-up Artist Valentina Borgolova z Ruska. Kompletní looky vytvořili Filip Novák a Kristýna Hošková, pod jejichž taktovkou bude profesionální Douglas make-up tým na fashion weeku pracovat již potřetí. Světoznámá kosmetická značka Lancôme potvrzuje, že štěstí je nejatraktivnější formou krásy, a již od svého založení v roce 1935 nabízí produkty, které se pyšní prokazatelnými výsledky a nádechem francouzského kouzla.

Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week