Secesní výzva pro Freearchitects

Jednou z posledních realizací studia Freearchitects je projekt rekonstrukce prostoru slepé vstupní chodby na kuchyni v objektu vyšehradské secesní vily s kubistickými detaily z roku 1912 od architekta Emila Králíčka. Architekti výzvu, v jejímž rámci bylo zapovězeno jakékoliv bourání, řešili v atypickém designu, takže kuchyňská linka je sestavena na míru prostoru, každý díl je speciálně navržen pro svůj účel, a to včetně zónování. V projektu nebyly použity žádné moduly nebo sektory, zpracování je detailní truhlářskou prací. Zajímavost je i lednice vnořená do niky ve stěně. Původní podlahu v kubistickém domě tvoří hexagony a tento motiv se přenesl i do tvarů kuchyně.

RedDot pro SodaStream

Modelová novinka výrobníku šumivých nápojů SodaStream Spirit Black&White získala ocenění Red Dot Award v kategorii Product Design. Stylově minimalistická podoba nového SodaStreamu se zjednodušeným intuitivním ovládáním tak letos uspěla v konkurenci více než pěti a půl tisíce přihlášených kandidátů ze čtyřiapadesáti zemí.

Novinky od Ether

Ether, značka návrhářky Evy Vontorové, a Deelive design store představili módní kolekci Nova Collection koncipovanou jako capsule linii. Kolekce zahrnuje nesezonní kousky jako overaly, trnečkot, šaty nebo kožené kalhoty kombinující městskou eleganci s moderními sportovními detaily. „Principem Nova Collection je nadčasovost, univerzálnost a snadná kombinovatelnost jak jednotlivých kusů v kolekci navzájem, tak s dalšími běžnými prvky šatníku,“ říká návrhářka, která formou komorní přehlídky představila sedm letních looků a čtyři looky pro sezonu podzim/zima. Spolu s Nova Collection byl odhalen také redesign signature psaníčka Trigon, které se díky svému minimalistickému stylu a výraznému tvaru stalo jedním z bestsellerů značky Ether, přičemž zájem o něj překonal hranice českého trhu a velmi populární je i v Asii. Nový design je obohacen o sportovně laděné kožené popruhy s odepínatelnými a vyměnitelnými ramenními polstry, které jsou v nabídce v různých barevných provedeních, či kovové řetězy.