Jaký šperk symbolizuje redaktorky Iconiqu?

/ Redakce

Vzpomeňme si na scénu z kultovního seriálu Sex ve městě, kdy Carrie najde snubní prsten, ze kterého se jí udělá doslova špatně. Skutečně může nesprávný šperk způsobit žaludeční obtíže? Zeptala jsem se na to své redakce a byla překvapena, že ne každý šperk udělá ženě radost, i když je zakoupen v luxusním klenotnictví.

Anna, lifestyle redaktorka

Šperky téměř nenosí. Nejčastějším šperkem jsou pro ni hodinky. Přesto se Anna nedávno zamilovala do šperků Elišky Lhotské (Eliška Lhotská jewellery). Některé jsou hodně výrazné a extravagantní, na to by si Anna asi netroufla, ale ty prstýnky! Ty by nosila ihned. A náušničky jsou rovněž skvostné! Také touží po náramku Neva Oslo a náušnicích Antipearle. To je přesně její styl. Něžné, zajímavé, ale decentní.

anicka

Tereza, módní redaktorka

Terezu nejvíce charakterizují šperky, které jsou minimalistické a jednoduché. Například malé vintage hodinky CASIO se zlatým ciferníkem a koženým řemínkem nebo drobný náramek. Občas ale má chuť na něco výraznějšího a vezme si velké pánské hodinky Michaela Kors. U šperků hledá hlavně nadčasovost, příběh a kvalitu. Rozhodně nepotřebuje mít šuplík plný bižuterie. Letos k Vánocům by si přála velké stříbrné pánské hodinky Larsson and Jennings a náramek NEVA Oslo z růžového zlata. Protože hodinek není nikdy dost a náramek NEVA má příběh, je kvalitní a jedinečný a je to šperk, který se stane vaší nedílnou součástí.

terezacc

Michaela, šéfredaktorka

A jak jsem na tom se šperky já? Svůj snubní i zásnubní prsten už mám. Můj muž pro ně vyrazil do klenotnictví Halada. Rovněž i já patřím k ženám, které si na šperky až tak nepotrpí. Nemusím být ověšena řetízky a sázím spíše na kreativitu. Svou modrou krabičku jsem pod stromečkem již našla a v ní ukryté perlové náušnice, velmi decentní. Nesnesu, když se mi na uších cokoli houpe. Obdivuji práci se sklem, takže ve sbírce šperků u mě najdete různé náhrdelníky z benátského skla od značky Antica Murrina. Od chvíle, co byl otevřen butik COS v Pařížské ulici, našlo pár náhrdelníků domov v mé šperkovnici. Nejraději je nosím na tmavé hladké svetry. Nicméně už dlouho toužím po tradičním náramku od Tiffany. Ani český design mi není lhostejný. Náramky z dílny Lucie Koldové nemají chybičku.

misa

Silva, módní redaktorka

Silva si na šperky příliš nepotrpí. Pokud ano, tak opravdu na nějaké nenápadné a minimalistické. Co se týče barev, momentálně pro ni vyhrává stříbro, ale nebrání se ani kombinování se zlatem. Každopádně určitě by se nezlobila stejně jako já, za ikonický náramek od Tiffany & Co..

bez-nazvu

Foto: Archiv firem, Pinterest, larssonandjennings.com, niquesafinejewellery.com