Minulé tisíciletí očividně obdivují i přední módní designéři, kteří bohatě do svých jarních kolekcí modely inspirované vintage zařadili. Vintage kousky se stávají čím dál více populárnějšími a dokážou pozvednout i ten nejobyčejnější model. Vintage lze ve spojitosti s oděvem chápat jednoznačně jako klasiku let minulých. Ať už se jedná o šaty, šátky, brýle či šperky, je to právě vintage, které má osobité kouzlo. Každý kousek bývá ikonický, nese si s sebou mnohaletou historii a ojedinělý příběh. V dnešní době tak není úplně nemožné dostat se k brýlím, které nosila např. Marilyn Monroe nebo k šatům, které zdobily Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Pokud toužíte po zcela novém nenošeném modelu, který vintage připomíná, pak sáhněte od aktuálních jarních kolekcí. Chcete nosit velký klobouk, které nosívaly ženy jako Jane Birkin v detektivce Hercule Poiret? Poté kolekce Giorgio Armani vás do těchto časů snadno přenese.

Giorgio Armani S/S 2016

Giorgio Armani S/S 2016

Alessandro Michele se pro změnu nechal inspirovat vintage maximalismem a možná i tak trochu českým malířem Josefem Ladou. Což je samozřejmě vtip, ale přiznejme si, že určitá podoba tam je. Alessandro si pohrál s kaleidoskopem barev a vytvořil výjimečnou jarní kolekci.

Gucci S/S 2016

Gucci S/S 2016

Miu Miu pro změnu sází na vysokou eleganci a lehkou upjatost dřívějších let. Nechybí límečky a knoflíčky zapnuté až po poslední. Ani kožešinové štoly nechybí, i když doufáme, že je na jaře už potřebovat nebudeme. Na druhou stranu k večerní róbě se hodí v jakémkoli ročním období.

Miu Miu S/S 2016

Miu Miu S/S 2016

Duo Dolce a Gabbana se vrátili zpět v čase co se doplňků týče. Brýle tvarem připomínající ty, co ráda nosila například Audrey Hepburn, jen jak je u pánů designérů zvykem, ty jejich jsou opulentně zdobené, a tak nebude jednoduché je umět kombinovat. Nicméně nikdo vás v nich rozhodně nepřehlédne.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Foto: Archiv firem