Jeremy Scott oslaví 20 let v módním průmyslu přehlídkou v Los Angeles

/ Redakce Foto: Muse for Fashion, Now Fashion, Vogue, Pinterest

Americký návrhář s originálním rukopisem a svou vlastní stejnojmennou značkou Jeremy Scott je zároveň kreativním ředitelem módního domu Moschino. Na oslavu 20 let, které strávil prací v módním průmyslu, bude pánskou a zároveň resort kolekci této značky na léto 2018 představovat v Los Angeles, protože, jak říká, tam se cítí doma. Přehlídka se bude konat 8. června v hollywoodských Milk Studios.

Moschino SS15

Jeremy je proslulý kombinováním street stylu a vysoké módy, často do svých výtvorů vtiskává prvky popkultury a má pověst jakéhosi návrhářského rebela. Kromě Moschino, italské značky, kterou v roce 1983 založil Franco Moschino, spolupracoval například se značkou Adidas a mnoha celebritami, například s Madonnou, Beyoncé či Grimes.

Kolekce z roku 2013, rok předtím, než po Rosselle Jardini převzal otěže Jeremy Scott

O módu se zajímal od útlého věku, na střední škole byl dokonce za outsidera kvůli již v té době extravagantnímu stylu oblékání. Učil se francouzsky, protože se chtěl stát návrhářem a věděl, že jeho cesta dříve nebo později povede do Paříže. To se také stalo, hned po vystudování módního návrhářství v Pratt Institute, vysoké škole v New Yorku, se do hlavního města módy přestěhoval. Ze začátku ale štěstí příliš neměl, nedařilo se mu sehnat práci u žádného módního domu, a tak mu nezbylo než si založit vlastní značku. Zanedlouho se nabídky jen hrnuly a v roce 2013 si Jeremy Scott vybral, že chce navrhovat právě pro Moschino – stejně jako zakladatel této značky totiž i on vidí módu jako formu protestu.

A které modely nám utkvěly v paměti pro vtip, bizarnost, originalitu a osobitost?

Moschino AW14, reference na fast foodový řetězec McDonalds

Model imitující papírové panenky

Nejen papírové panenky, ale i Barbies byly Jeremymu inspirací. Odkazy na ikony dětství a popkulturu jsou v kolekcích Moschino často přítomné

I zpěvačka Rita Ora podlehla kouzlu Scotta a jeho modely hojně nosí

Topmodelka Bella Hadid jako paní na úklid

Co nás čeká 8. června v Los Angeles nezkoušíme ani odhadovat, ale že se těšíme, víme jistě.