Johnny, který se narodil ve Španělsku a hovoří od mala několika jazyky, studoval v Paříži na Beaux-Arts a akademii užitého umění v Boulle. Svojiu kariéru začal jako designér koženého zboží u značky Louis Vuitton, poté odešel ke značce Bally. Následně působil u značky Céline v době, kdy ji vedla Phoebe Philo. V roce 2015 byl jmenován kreativním ředitelem značky Mulberry.

„Jsem nadšená, že mohu přivítat Johnnyho zpět u nás v Maison Louis Vuitton a skupině LVMH. Johnny, který zcela sdílí hodnoty značky Louis Vuitton a naši vizi, bude posilou pro její kreativní energii a schopnost inovace,“ uvedla Delphine Arnault. I Nicolas Ghesquière okomentoval příchod Johnnyho Cocy: “Jsem rád, že mohu přivítat Johnnyho v Maison Louis Vuitton a jsem velmi rád, že půjde na této cestě, která začala před několika lety, po mém boku. Celý tým i já se těšíme na spolupráci s ním v inspirativním světě Louis Vuitton.“

A jak se ke snové funkci vyjádřil Johnny Coca? „Chtěl bych poděkovat Delphine a skupině LVMH za jejich obnovenou důvěru a je mi ctí vrátit se do tohoto prestižního domu, symbolu cestování. Louis Vuitton je ztělesněná pozvánka ke snění; místo, kde se fantazie potkává s inovací a nejvyšším standardem dokonalosti. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí týmu Nicolase Ghesquièra a Louis Vuitton, kde budu mít na starosti kolekce dámských kabelek. Nyní se pro mě uzavřel kruh – vrátil jsem se na místo, kde jsem měl to štěstí, že jsem potkal svoji lásku pro kůži a naučil se základy kožedělného zpracování v ateliérech v Asnières. Otevírá to novou kapitolu v mém vlastním tvůrčím dobrodružství, v neobyčejné laboratoři, která kombinuje tradici a modernost.