Ještě z nás neopadlo nadšení z uvedení sólové značky Karl Lagerfeld na český trh, které se uskutečnilo letos na jaře, a už se za dveřmi chystají další nevšední novinky. Minimalista Karl je velkým milovníkem černé barvy, do které také zahalil svoji poslední kolekci nápaditých doplňků. Propadli jsme především jednoduchým koženým brašnám s všeříkajícím nápisem KARL a vtipným batohům s nápisy či šklebícími se obličeji. Jsme rádi, že německý módní návrhář i dál pokračuje v omlazení svého stylu a že se spojil s výrobcem tenisek, bez kterých si již více než padesát let nedokážeme streetovou módu vůbec představit.

Jméno Karla Lagerfelda je již od roku 1982 neodmyslitelně spjato s módním domem Chanel. Zatímco kreativní ředitelé jiných značek se střídají, jak na běžícím pásu, Lagerfeld je v módním světě neochvějnou stálicí. Obrovský respekt k této osobnosti prokázal také konkurenční Dior, který ho po boku Roberta Pattinsona obsadil do kampaně Dior Homme pro podzim 2017.

A v čem tkví tajemství úspěchu tohoto návrháře? Jeho styl je jednoduše rozpoznatelný, nikoliv však banální či předvídatelný. Vždy dokáže něčím překvapit, jako právě spoluprací se sportovní značkou. Na Hypebeast.com k této nezvyklé spolupráci top návrháře a streetových tenisek uvedl:

“Již poměrně dlouhou dobu jsem fascinován, tím co Vans vytváří. A oni se zase zjevně zajímají o to, co Karl Lagerfeld představuje.”

Kolekce bude celosvětově představena ve čtvrtek 7. září 2017. Těšit se můžeme na šest párů jedinečných tenisek od světově proslulého návrháře. Mělo by se přitom jednat o zajímavou fúzi klasických “vansek” a rukopisu Karla Lagerfelda. Chybět by tak nemělo například zdobení ve formě prošívaného písmene K, perforovaná kůže či grafické detaily na platformě. Skvělou zprávou také je, že u tenisek tato spolupráce nekončí! Chystají se také trička (samozřejmě černobílá!) s portréty Karla Lagerfelda či motivem šachovnice. Ulovit si budete moci také kožený batoh či bomber.