Novou tváří kolekce přední české návrhářky Ivany Mentlové se stala topmodelka Zuzana Stráská (26), aktuálně nová ambasadorka projektu Schwarzkopf Elite Model Look pro Českou republiku. Tento post přebrala po naší jediné Miss World Taťáně Kuchařové (ta byla shodou okolností již šestkrát tváří kampaně designérky) a topmodelce Pavlíně Němcové.

14 Backstage_ návrhářka Ivana Mentlová a modelka Zuzana Stráská_foto Mia Mirrelli

Modelka Stráská svoji kariéru odstartovala právě v soutěži Elite Model Look. Střídavě žila a pracovně působila v Paříži, Miláně, Londýně a New Yorku. Nafotila například kampaň pro značku Dolce & Gabbana se známým fotografem Mariem Testinem. Předváděla pro prestižní módní domy jako Chanel, Chloé, Alexander McQueen, Vivienne Westwood ad. Objevila se na titulních stranách magazínů L’Officiel, Elle, Harper’s Bazaar, Marie Claire, Velvet aj.

03 Kampaň Ivana Mentlová S2016_ foto Matúš Tóth

„Zuzanu znám dlouho, pracovně jsme se potkaly na několika projektech, které jsem oblékala – kampaň pro Klenoty Aurum, Pietro Filipi… Svou osobností, jak se ve městě dokáže prosadit, je svá, něčím punk, věčně hledající, ale přitom ví, co chce, přesně zapadá do mé představy o moderní ženě. Je krásná, charismatická, velká profesionálka s mnohaletými zkušenostmi ze zahraničí,“ nešetří superlativy návrhářka.

„S Ivanou Mentlovou jsem si spolupráci přála už dlouho a jsem ráda, že nám to vyšlo. Její tvorba je mi velmi blízká a ona sama je mi inspirací. Nejvíc mě baví nadčasovost jednotlivých kousků,“ říká Stráská.

Kolekce IAM pro jaro a léto 2016 je inspirovaná érou sedmdesátých let a ikonou té doby – britskou herečkou a zpěvačkou Jane Birkin. Dominují kožené modely, které jsou pro návrhářku typické, semiš, exotická kůže, hedvábí, bavlněná krajka, a to v barvách, jimiž jsou šedá, černá, písková, smaragdová, cihlově červená, bílá.

jjj06 Kampaň Ivana Mentlová S2016_ foto Matúš Tóth

„Kampaň jsme fotili v Praze v interiéru na denním světle, celý koncept – moderní městská žena, která se nebojí ukázat svůj rockový charakter, cítí se dobře ve své kůži – vymyslel renomovaný fotograf Matúš Tóth,“ vysvětluje Mentlová.

Make-up artistka Ivana Tokárska zvolila vlnitý strukturovaný letní look, jenž je sexy a zároveň rebelský. Výrazně orámované oči černými linkami v kontrastu s vlnitými vlasy dodávají rokenrolový, divoký vzhled.

„Focení bylo moc příjemné, s celým týmem se znám a věděla jsem, že se fotky povedou. Fotograf Matúš Tóth a vizážistka Ivana Tokárska jsou profesionální dvojka,“ uzavírá modelka.

04 Kampaň Ivana Mentlová S2016_ foto Matúš Tóth