Podle mnohých je Kim laciná, nevkusná a jediné o co jí jde, je ukazovat slavné pozadí. Kim Kardashian West je ale mnohem více než jen hvězda reality show a slavná osoba. Je totiž módní ikonou počátku milénia.

Její outfity jsou inspirací pro miliony lidí po celém světě, módní značky jí milují, protože když si něco vezme na sebe, prodeje takových kousků rostou raketovou rychlostí. Kim Kardashion je jednou z největších módních ikon současnosti, ať už se vám to líbí nebo ne.

Na počátku její kariéry to tak nebylo. Je jedno, kdo stál za její slavnou proměnou v jednu z nejstylovějších žen světa, podstatné je, že se z Kim, hvězdy reality show, postupem času stala jedna z nejstylovějších a nenapodobovanějších žen světa. Nic z toho co nosí vám prostě nic nepřipomíná, u ní jste to viděli první.

Její outfity jsou inovativní, neotřelé a rozhodně jsou “body-positive”. Kim často ukazuje kůži. Nosí legíny, průvitné šaty, podprsenky místo trička, latex. Přitom rozhodně nepatří do kategorie celebrit s velikostí 34. Má typicky ženskou postavu, kterou s hrdostí ukazuje. Dnes už možná o nic nejde, ona ale byla jednou z prvních žen na světě, která se nehodlala podrobit módnímu diktátu a za svou nekonfekční postavu se neomlouvala, naopak udělala z ní něco, co chtěli všichni. Odstartovala éru “velkých zadků”. 

Kim nevadí, že nemá postavu modelky, má se ráda taková, jaká je a dokáže se patřičně prodat. Je jí jedno, jestli se ostatním líbí, jede si prostě svojí cestou a právě díky tomu je tak jedinečná a pro módní svět tak důležitá. Zástává totiž roli průkopnice, která se rozhodně nehodlá nechat omezovat názory ostatních a svým stylem světu ukazuje, že být sama sebou je mnohem důležitější, než se všem zalíbit. Nehraje si na nic, co není. Moc dobře ví, co stojí za její slávou a nestydí se za to. Tak to zkrátka je, no a co. 

Nenosí to, co všichni ostatní. Nosí to, co se jí líbí. Nekouká na pravidla, diktuje si vlastní, která miliony lidí po celém světě následují. Když si oblíbila pouzdrové sukně, nosili je snad všichni. Stejné to bylo i s chokery, oversized bundami a kabátky.

Až se zadvacet let budeme koukat na léta 2010s, Kim bude rozhodně jednou z nejvýraznějších postav, které tuto dekádu ovlivnily. A to nejen, co se módy týče, její make-up je též téměř kultovní záležitostí. To právě ona a její vizážisté stojí za érou konturování, bakingu a highliterů. Techniky, které patří především DRAG komunitě se tak staly mainstreamovými.

 

Kim K zkrátka je módní ikonou a my to kvitujeme. I nás její styl baví.