Ano ano, Karl Lagerfeld oceňuje českou klasiku ponožky v sandálech. V kolekci Chanel se objevily hned několikrát. Jestli by tento styl ocenila samotná Coco Chanel se bohužel nikdy nedozvíme, ale nějak máme tušení, že nadšenost by jí asi chyběla. Typické sandály s velkou plochou podrážkou a objemnými suchými zipy jsme mohli zaznamenat v nejedné kolekci. Já osobně nejsem jejich příznivcem a ani taková luxusní značka jakou Chanel bezpochyby je, můj názor nezměnila. Stále v nitru duše věřím, že i z českých ulic postupně vymizí a budu je vídat jen na horách či turistických trasách, ale s největší pravděpodobností se mi toto přání nesplní.

Chanel (2)

Chanel

Další výraznou obuví, kterou jsme mohli na týdnech módy zaznamenat, jsou klasické dřeváky. Po těch jsem naopak od mala velmi toužila. Prostě mi vždy přišly pohodlné, navíc stylové a tak trochu jiné. Výběr bude velký, od kožených po látkové se zvířecím potiskem.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

bottega veneta

Nejvíce mě však osobně potěšily boty s plnou špičkou, volnou patou, vysokou i nízkou platformou a naprostou elegancí od Gucci nebo Giorgio Armani. V těchto botách musí zabodovat každá z nás. Jen pražské kočičí hlavy jim nebudou nakloněny.

Gucci

Gucci

Giorgio Armani

Giorgio Armani

Dřevo bude celkově hrát důležitou roli v příští sezoně, co se bot týká. Ať už se jedná o zmíněné dřeváky nebo sandály na vyšší, avšak ploché platformě připomínající dřeváky nebo sandály pro japonské Gejši. Na dřevo vsadila značka Valentino, která si navíc pohrála s indiánskými motivy nebo Stella McCartney, která vytvořila naprosto originální sandály v kombinaci s kůží.

Stella McCartney

Stella McCartney

Valentino

Valentino

Nicméně celkově bude jaro a léto velmi pohodlné. Do ulic si můžete vyjít v jemných pantoflích připomínající spíše domácí bačkory od Balenciaga, jednoduchých kožených sandálech od Hugo Boss nebo super vysokých sandálech na korkové platformě.

Boss

Boss

Balenciaga

Balenciaga

Foto: Archiv firem; Instagram; Facebook.com