“Couture nový realismus”, tak mluví o své kolekci vedoucí kreativního týmu Serge Ruffieux a Lucie Meier. Serge pracuje u Diora od roku 2008, tedy svou kariéru odstartoval po boku Johna Galliano. Po nástupu Rafa Simonse povýšil na uměleckého ředitele. Lucie do Dioru nastoupila po bohatých zkušenostech u slavných značek jako Louis Vuitton, kde pracovala po boku Marca Jacobse nebo Balenciaga v době kreativní nadvlády Nicolase Ghesquière.

Serge Ruffieux a Lucie Meier

Serge Ruffieux a Lucie Meier

Včerejší den se pro tyto dva designéry stal výjimečným. V Musée Rodin představili svůj pohled na módu Couture inspirovanou ženami na cestách. Pohled Serge a Lucie je zdá se hodně podobný tomu Rafa Simonse. Barvy se drží odstínů tmavě modré, černé a hořčice. Rozpoznatelné zůstaly strukturované výstřihy s odhalenými levými rameny, dlouhé, štíhlé linie sukní. Kolekci dominují tradiční bar saka a blejzry ležérně oblečné přes koktejlové šaty. Tento styl jsme mohli obdivovat již v předchozí kolekci couture. Další významnou roli hraje průsvitnost materiálu, která vytváří pocit jemnosti a svůdnosti. Dlouhé hodiny ruční práce můžeme obdivovat na každé zdobné třpytící se aplikaci, která posouvá model do zcela jiných výšin.

Musée Rodin

Musée Rodin

Souhrnem lze říci, že velký potlesk při závěrečném defilé byl oprávněný. I bez velkého ikonického designéra lze módu tvořit. Očividně tento významný francouzský módní dům si umí vybírat loajální a velmi talentované zaměstnance, kteří snadno převezmou otěže a odvedou prvotřídní výkon hodný obdivu. Móda je totiž především o řemeslu a nekonečné lásce, ale rovněž o oddanosti a úctě k historii, v tomto případě k zakladateli tak významného brandu jakým Dior rozhodně je.

Dior Couture Spring 2016

Dior Couture Spring 2016

Foto: WWD; Facebook/Dior