Očividně se kreativní křesla nepřestávají houpat pod slavnými tvůrci ani v tomto roce. Po velkém odlivu jmen jako Raf Simons nebo Alber Elbaz v minulém roce, se ani začátek roku nového, zdá se, nemění. Jak už bylo řečeno, sám Hedi Slimane svůj odchod vyvrátil, nicméně spekulace se šíří dál. Navíc nyní k nim přibylo i jméno potencionálního nástupce. Měl by jím být Antony Vaccarello, který již třetí sezonu úspěšně tvoří po boku slavné Donatelly Versace na její mladistvé módní značce Versace Versus. Tato linie oblečení se pod jeho vedením stala velmi úspěšnou a kritika nešetřila pochvalou.

Hedi Slimane

Hedi Slimane

Antony vytvořil zcela novou mladistvou sestřičku značce Versace nesoucí jméno Versus. Jeho elegantní nicméně stále rockový styl si zcela podmanil své fanoušky. Vaccarellovo rukopis by mohl značce Saint Laurent přinést lesk a inovaci, které značce pod vedením Hedi Slimane dle kritiků chybí. Zároveň i velká základna Vaccarellovo fanoušků by mohla snadno a nenásilně přejít k Saint Laurent.

Antony Vaccarello

Antony Vaccarello

Spekulace o odchodu Hedi Slimane přišly současně se zprávou o tom, že právě on je žhavým kandidátem na obsazení stále volného kreativního křesla ve francouzském módním domě Dior, který je při výběru návrháře náročný, protože hledá někoho se zkušenostmi jak z pohledu Pret-a-Porter, tak rovněž Haute Couture, a to vše Hedi splňuje.

Pro změnu Antony Vaccarello nebyl do této chvíle nikým osloven, i když současně hned dvěma světovým brandům designér chybí, Dior a Lanvin a před časem i Balenciaga (nyní Demna Gvasalia). Všichni totiž předpokládají, že on jednou nahradí samotnou Donatellu Versace.

Jak se bude situace vyvíjet asi nikdo netuší. Samotní návrháři v tento moment mlčí, a tak zatím i nadále zůstává pouze u spekulací, které však předpokládáme již brzy budou nahrazeny realitou.

Foto: Archiv firem; Facebook.com