S velkými událostmi se často pojí také charitativní iniciativy. Naši oblíbení návrháři spolupracovali s hlavním kostymérem filmu Michaelem Kaplanem, společností Disney a řetězcem Bloomigdale’s na speciálních modelech inspirovaných postavami z filmu, právě za těmito dobročinnými účely.

Cynthia Rowley

“Filmy Lucase vždy tlačily hranice kreativity především kostymérů o něco dál,” řekla v jednom z rozhovorů Cynthia, která čerpala inspiraci z malého bílo-oranžového robota BB8.

cynthia-rowley-sketch

Diane Von Furstenberg

Kouzelný model, který vymyslela Diane pro hlavní hrdinku filmu Rey, znázorňuje hlavně sílu a krásu, která ji dle slov designérky představuje. “Navíc je model jednoduchý a lehoučký, protože možnost pohybu je přímo nezbytná,” dodala designérka.
dvf-sketch

Giles Deacon

Šaty, které navrhl britský návrhář Giles pro charitu Force for Change se vyznačují zejména abstraktním potiskem inspirované kostýmem designérky Gwendoline Christisie, kapitánem Phasmou.

giles-deacon-sketch

Halston Heritage

“Inspiruje mne složitost a temná stránka přírody, je tak rozmanitá! Chtěl jsem interpretovat emoce a sílu, kterou hlavní hrdinka skrývá.” Šaty představují svým markantním střihem sílu, ale i zranitelnost, která je interpretována na zadním díle v podobě dvou průhledných vsadek a nahých zad. Nepřehlédnutelnost outfitu poté zaručuje netypická maska dodávající správnou dávku tajemnosti.
halston-sketch

Ovadia&Sons

Jako mnoho ostatních designérů i Ovadie&Sons čerpali inspiraci z ikonické postavy Stormtroopera. “Studovali jsem kostýmy Stormtroopera, Snowtroopera a Flametroopera a od každého jsme do modelu vsadili typické prvky,” řekli k modelu představitelé značky. Futuristický model s dramatickým designem návrhářům přinesl mnoho zábavy a nezapomenutelnou zkušenost.
ovadia--sons-sketch_1

Parker

Tým designérů značky Parker si představil kapitána Phasmu v ženské podobě, která odložila ikonickou uniformu Stormtroopera. Chtěl jí dodat trošku glancu a třpytu tak, aby stále uchoval její sílu, neodbytnost a typickou divokost. parker-sketch

Rag&Bone

“Spolupráce s charitou byla pro mne téměř přirozená,” řekl návrhář značky Rag&Bone Marcus Wainwright. StarWars filmy jej totiž od útlého věku provázely a doteď je jejich velkým fanouškem. Model pro Kylo Ren a Ray vytvořil model, který filosofii Rag&Bone odlišuje od ostatních značek. Inspirují se newyorským ruchem a vojenskou náladou, což je na modelu očividné.rag--bone-sketch-womens

Opening ceremony

Kreativec Humberto Leon vystihl jeho tvorbu jen několika hesly: “Stormtooper.Ikonický. Minulost, přítomnost, budoucnost.”screen-shot-2015-11-16-at-15507-pm

Timo Weiland

Timo si vybral postavu z filmu StarWars, Finna. Jeho cílem bylo vytvořit model, který je kreativní a zároveň spojuje užitelnost s fantazii a bude nositelný bez problému i během dne.timo-weiland-sketch_1

 

Zdroj: WWD; Archiv firem