1. Zjistěte, co všechno vaše skříň nabízí. Nebudete přece kupovat další kabát, kterých máte už 10, když k němu nemáte žádné džíny.

2. Po průzkumu vašeho šatníku si sestavte wish list. To je jeden z nejdůležitějších kroků před nákupy! Nejen, že budete mít černé na bílém to, co opravdu potřebujete. Ale také rovnou díky e-shopům prozkoumáte, co kde vůbec mají a vyhnete se tak zbytečnému bloudění po obchodech.

3. Oblékněte se jednoduše a pohodlně. Žádná bodýčka se složitým zapínáním, overaly, nebo svetry, které budete 100x přetahovat přes hlavu.

4. Nakupujte, jen pokud máte dostatek času a dobrou náladu.

resize

5. Nikdy nezkoušejte pouze jednu věc a jednu velikost. Vyhnete se tak špatnému výberu a zbytečně malé/velké velikosti.

6. Nasimulujte si celý outfit. Zkoušíte nové džíny, ale přišla jste v šatech? Nezapomeňte si k nim přibrat na zkoušení tričko.

7. Pokud vás vybraný kousek na první pohled jak na ramínku, tak na sobě zaujme, berte ho! Pokud nad ním z jakéhokoliv důvodu pochybujete, nechto ho být.

8. Položte si otázky. Opravdu to budete nosit? Cítíte s v tom pohodlně? Líbíte se v tom sama sobě? Bude se tento kousek hodit ke zbytku vašeho šatníku?

9. Předposledním, ale důležitým bodem, je materiál. Nezapomínejte na to, že některé materiály mění svou podobu, takže je třeba počítat s tím, že například některé džíny se roztáhnou a povolí až o jednu velikost. Stejně jako bavlněné svetry, které se vytáhou.

10. Odpověděli jste na poslední 3 otázky kladně? Gratulujeme, dokázali jste najít ten pravý kousek, který stojí za to mít!