Michaela, šéfredaktorka

Další pražský módní týden je za námi a my si ho patřičně užili. Prostředí bylo skvělé, čisté, přehledné, a tak nechalo kolekce náležitě vyniknout. Čeští designéři opět ukázali, co se v nich ukrývá a nabídli nám pestrou přehlídku kolekcí, které jsou obratem nositelné, ale i těch, nad kterými si už musíte zamyslet a získat odvahu vynést do ulic města. Mým již tradičním doprovodem byl můj syn, který je do módy docela zapálen a rád do ní “povídá” a kritizuje. Byly přehlídky, nad kterými kroutil hlavou a obával se nočních můr (omluvou je jeho nemoc – porucha autistického spektra), ale byly rovněž kolekce, u kterých mě chytal za ruku a stále se ujišťoval, že i já si myslím, že jsou skvělé. Paradoxně právě u těch povedených se cítí nervózně a své emoce špatně ovládá. Ten moment nastal ve chvíli, kdy na molo vyšla Simona Krainová a odstartovala tak kolekci Kateřiny Geislerové. Ten pocit ho neopustil ani vzápětí, kdy modelky představily kolekci Petry Balvínové. Je tedy jasné, že můj wish list obsahuje modely právě od těchto dvou českých módních matadorek. Já osobně mám ještě slabost pro duo návrhářek Chatty a pro jejich kostkované kalhoty bych ve svém šatníku místo rozhodně našla.

Bez názvu

Anna, lifestyle redaktorka

Během letošního fashion weeku se mi toho líbilo opravdu hodně. All black outfity Michaela Kováčika, cool kolekce Lukáše Macháčka i sofistikovaná Zuzana Kubíčková. Kdybych si ale měla vybrat jen tři věci, určitě by to byl modrý kabát od Zdeňky Imreczeové. S tím mě ta zima začne snad i bavit. Velký modrý svetr Chatty, protože modrých svetrů není nikdy dost. A černé šaty LaFormela. I když výstřihy nenosím, tak tenhle mě dost baví a líbí se mi zajímavé lemování s nápisy.

Bez názvu

Tereza Spilkova, módní redaktorka

Prostory se organizátorům letos mimořádně povedly, vše jsem si užila na jedničku. První samostatná přehlídka Daniely Peškové se opravdu povedla. Celá kolekce mě dostala. Její khaki overal nemohu dostat z hlavy, byl tak dokonalý. Svěží a moderní looky tria LaFormela mi především svým stylingem připomínaly Balenciagu a jejich slavnou stylistku Lottu Volkovu – kabáty na půl žerdi převázané páskem a špičaté kotníčkové boty. Rozhodně bych nepohrdla především džínami s černým páskem a oversized mikinou. Můj absolutní a největší favorit, kterého jsem obdivovala už na módním týdnu v Paříži, byla značka Nehera. Pro nadčsový trenčkot, který vydrží navždy, bych vraždila.

Bez názvu

Silva, módní redaktorka

Letošní MBPFW byl naprosto skvělý a tak je opravdu těžké si vybrat pouze 3 kousky. Nejraději bych vlastnila alespoň polovinu modelů! Každopádně můj nejoblíbenější model je jasný. Získal si mě už první přehlídkový den a kdo mě zná, moc dobře ví, o jaký kousek se jedná. Je to dokonale minimalistický khaki overal od Daniely Peškové. Teď na jaro bude k teniskám naprosto dokonalý. Dále by se mi moc líbily černé latexové kalhoty od Michaela Kovačika, protože přesně takové už dlouho hledám. A jako poslední bych si vybrala all black look od Chatty. Kombinace kožené midi sukně s mikinou mě totiž dost baví!

Bez názvu

Tereza Otahalíková, ilustrátorka

Za mě na plné čáře vyhrál pánský model od Blažka, který mi připomněl jednak tvorbu mého milovaného Heidera Ackermana a také proto, že je mi pánský styl velice blízký a cítím se v něm komfortně. Také jsem si oblíbila kousek od Kateřiny Geislerové. Sofistikovaný, silný a zároveň velice ženský. A v neposlední řadě model studentky Michaely Hriňové. Uvolněný, vtipný a nápaditý – ideální kombinace, co říkáte?!

Bez názvu

Foto: MBPFW