Elementy Wear

Polská značka Elementy se soustředí na vysoce kvalitní přírodní materiály a nadčasovou eleganci. Krásné minimalistické kousky vznikají v nevelké varšavské manufaktuře, kde zaměstnanci pracují v atmosféře na míle vzdálené bangladéšským sweatshopům – metaforicky i doslova.

Hund Hund

Pokud jste si oblíbili styl značky COS, pak je butik Hund Hund určený právě pro vás. Oblečení navrhuje berlínské duo Isabel a Rohan, které na rozdíl od nadnárodních řetězců věří v absolutní transparentnost. U jednotlivých kousků nabízí vysvětlení ceny a informace, kolik stála produkce, včetně materiálů, daní a práce švadlen.

Etik Butik

Neradi kupujete oblečení bez vyzkoušení? Český Etik Butik má výdejnu i showroom v Praze, kde si můžete všechno v klidu prohlédnout. V nabídce je velmi široký sortiment od udržitelných a férových českých značek – najdete zde vše od veganské obuvi přes kabelky až po bio kosmetiku.

K.BANA

Další etickou značku, na kterou můžeme být v tuzemsku pyšní, představuje K.BANA. Návrháři kladou důraz hlavně na pohodlí, a proto veškeré oblečení vyrábí z českého lnu. Ten je navíc plně recyklovatelný, nepotřebuje chemické úpravy a je přirozeně antibakteriální, tudíž vhodný i pro alergiky.

Monkee Genes

Než se vydáte pro nové džíny do obchodního domu, podívejte se na e-shop anglické značky Monkee Genes. Z denimu, který pochází z udržitelných zdrojů, vyrábí škálu stylových střihů jako jsou mom jeans, boyfriend kalhoty nebo klasické skinny. Nechybí ani podrobný průvodce velikostmi!

Foto: Archiv značek, Kaltblut Magazine, Urbag