Jestli patříte mezi ty, kteří v létě milují barvy, ale jakmile teploty klesnou pod třicítku, dostanou chuť zase oprášit šedý kardigan, černé džíny a bílá trička, pak pro vás máme špatnou zprávu. Letos na podzim totiž módu ovládne maximalismus. A to se vším všudy.

Nosit se budou vzory a zářivé barvy – ideálně kombinované do co nejvýraznějších outfitů. Maximalistické budou ale i siluety. Široké kalhoty, sukně s volány, velké bundy, výrazné robustní boty a velké náušnice. To vše doplněné nejlépe patchworkovou barevnou kabelkou.

Stačí se podívat na fotografie ze světových fashion weeků a je jasno. Influenceři a všichni módy znalí návštěvníci si letos s outfity opravdu vyhráli. Být za páva (“Peacocks” jsou ti, co se oblékají jen pro objektivy fotoaparátů a chtějí být především vidět. Podobné oblečení si ale zřídkakdy obléknou jinam, než právě na exponované módní události.) bylo tentokrát úplně samozřejmé a přirozené. Letos totiž budeme výrazní!

Barvy na podzim nás baví. Hlavně žádnou šedou ani černou. Především proto, že tak hezky rozbijete tmavou masu, která v říjnu často zaplaví naše ulice. To určitě není nic špatného, ale vzdávat se v chladných měsících barev, je přeci škoda. A zářivé barvy vám hlavně zvednou náladu. Kombinovat vzory a barvy bývá trochu komplikovanější, než kombinovat neutrální tóny a jednoduché siluety, letos se toho ale nemusíte bát. Tentokrát je totiž dovoleno opravdu vše. Stará pravidla neplatí a jediné, co by mělo hrát při oblékání roli, je vaše nálada a pohodlí.

Takže letos si podzim hlavně užijte. Když to bude v barvách a výrazných outfitech, tím lépe.