Grace: A Memoir

Z modelky se stala kreativní ředitelkou a pravou rukou Anny Wintour v americkém Vogue. Za svou kariéru vytvořila desítky jedinečných editorialů a je z ní mezinárodní ikona. Životopis Grace Coddington popisuje přelomové momenty jejího života na módní scéně, odhaluje její soukromí a součástí jsou i autorčiny ilustrace. Pokud vás svět módy a legenda Vogue zajímá, pak je tato kniha ta pravá.

Garance Doré: Love x Style x Life

Kdo nezná Garance Doré, Francouzku, která udává trendy, píše svůj blog, cestuje a fotografuje, jako by ve světě módy ani nebyl. Pokud byste chtěli načerpat inspiraci ohledně lifestylu, vztahů, cestování a samozřejmě i módy, neměla by vám tato kniha uniknout, je totiž ideálním oddychovým čtením pro zimní relax.

Peter Lindbergh: A Different Vision on Fashion Photography

A Different Vision on Fashion Photography – tento název nese kniha pro každého, kdo se zajímá o vyprávění skrze módní fotku. Pokud více než čtení preferujete listování a fotografie, ještě k tomu známých modelek a celebrit, je tato kniha světoznámého německého fotografa Petera Lindbergha přesně pro vás.

Vivienne Westwood a Ian Kelly: Vivienne Westwood

Životopis britské rebelky a módní návrhářky Vivienne Westwood, která stála u zrodu punku, Sex Pistols, ale i britské módy, je dokonce přeložený do češtiny a doporučujeme ho každému módnímu příznivci s nadšením pro osobitý a jedinečný příběh o úspěchu na světové módní scéně.

Jana Máchalová: Budiž móda

I na české scéně vycházejí knížky, jež stojí za povšimnutí. Důkazem je i kritiky oceňovaná publikace Budiž móda od Jany Máchalové, která popisuje módu jako fenomén reagující na sociální a kulturní vrstvy ve vývoji 20. století. Prostor v knize je věnovaný i různým subkulturám a minoritám, čímž se stává ideální četbou pro všechny, kdo se zajímají o historický kontext.