Delpozo

Do své nové kolekce vložil kreativní ředitel labelu Delpozo, Joseph Font, architektonické kódy a transparentnost, kterou se nechal inspirovat u umělce Murana Fulvio Bianconi. Přes polovinu obličeje měly modelky trojrozměrné aplikace, jež doplňovaly pastelové barvy a květinové vzory, u nichž určitě ještě chvíli zůstaneme.

 

Erdem

Kreativní ředitel Erdem Moralioglu a jeho partner Philip Joseph nedávno koupili dům v Bloomsbury. “Byla tam deska věnovaná dvěma sestrám – Stelle a Fanny, což byli ve skutečnosti Frederick Park a Ernest Boulton, kteří oficiálně žili jako ženy ve viktoriánské Anglii,,” vysvětlil návrhář vliv na jarní kolekci. Tento náhodný objev donutil Moraliogla vytvořit celou řadu věnovanou viktoriánské době. Co si pod tím představit? Nabírané rukávy, sametový brokát, elegantní klobouky, saténové midi šaty, volánky, krajku nebo extravagantní náušnice.

 

Victoria Beckham

Letos je to přesně deset let, kdy Victoria Beckham aka Posh Spice založila svou módní značku s názvem VB. „To, co jsme udělali, je oslava odlišnosti. Ukázali jsme, že je v pořádku být tím, kým doopravdy jsme,” sdělila Victoria v zákulisí. Elegantní přehlídka byla celá o vrstvení – nosily se šaty přes kalhoty, svetry přes šaty. Victoria se nebála použít ani výraznější odstíny barev, jako je oranžová nebo červená. Bravo!

 

Christopher Kane

Inspirací Christophera Kanea pro vytvoření jarní a letní kolekce se staly přírodovědné filmy Davida Attenborougha a herečka Marilyn Monroe. Proto jsme mohli vidět obepnuté pasy, hluboké výstřihy, ale i elegantní černé šaty, tylové sukně nebo saka s širokými rameny. Opět nechyběla trendy červená.

 

Burberry

Debutová kolekce nového kreativního ředitele Riccarda Tisciho byla velmi očekávaná. Rozmanitá sbírka, jež byla rozdělena do tří kategorií – Refined, Relaxed a Evening, s sebou přinesla více než 130 jedinečných looků. Riccardo se sice držel již zaryté tradice labelu Burberry, přidal ovšem i mnoho nových prvků, které kolekci oživily. V zákulisí se nechal slyšet: „Udělal jsem kolekci pro všechny generace – matku a dceru, otce i syna. Je to vyobrazení britského životního stylu.”

 

Roksanda

Kreativní ředitelka Roksanda Ilinčić se snažila zachytit esenci ženskosti prostřednictvím šatů, aniž by se z toho stalo klišé. A povedlo se jí to! Návrhářka prezentovala elegantní a jemné šaty, trenčkoty, saka i sukně. To vše bylo v pase sepnuté páskem, přičemž dlouhé délky komfortně a stylově vlály.