Po zkušenostech s pařížským módním týdnem jsem byla zvědavá na atmosféru toho londýnského. Paříž, která je přirovnávaná k městu módy, si udržuje stále svoji elegantní a věčně upravenou tvář. V Londýně jsem ale zažila více odvázaných kreací a kultovního punku.

Má návštěva začala přehlídkou legendární módní umělkyně Pam Hogg, která v rámci LFW prezentovala svoji kolekci “Diamonds Dogs and Demons“. Byla to ta pravá SHOW, temná pohádka, ve které nechyběly průhledné modely, extravagantní čelenky i vlasové kreace. Hlavní role pak sehrály kůže a cvoky jemně doplněné hedvábím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následující den jsem si prohlédla okolí Somerset House, kde probíhaly doprovodné výstavy a prezentace designérských oděvů, šperků, doplňků i obuvi. Všichni designéři byli velice vstřícní a ochotní o svých kolekcí debatovat, představit ji a prozradit různé výrobní vychytávky, což mě ohromně bavilo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Módou to ale žilo nejen v okolí, kde se odehrávaly módní show. Na své jsem si přišla i v galerii Tate Modern, kam jsem se vydala prozkoumat tamní výstavy. Mimo pobíhajících studentů v typických uniformách, jsem obdivovala sladěné postarší páry, kteří se barev rozhodně nebály.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při čekání na další přehlídku jsem si poté mohla ve frontě prohlédnout spoustu zajímavých outfitů, které jejich nositelé – velmi často i muži – bleskově nahrávali a sdíleli na Instagramu. S mnohými z nich jsem probrala své zážitky s jednou z novinek, bloggery velmi oblíbeným foťákem Olympus PEN, se kterým jsem pro vás celou atmosféru zachytila i já.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalším výrazně uměleckým zážitkem byla přehlídka srbského návrháře Marka Mitanovski. Avantgardní temné modely doplňoval černý make-up modelek, šperky přes obličej a umělecky pojatá hudba.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Londýn zkrátka módou žije a rozhodně se jí nebojí nosit a být vidět. A to je skvělá inspirace.

 

Foto: Kamila Písaříková-Olympus PEN