Antika i Osvícenství

Návrhář se v kolekci Fall Winter 2021 vrátil do období Zlatého věku plného čistoty a nevinnosti, ale i do nezapomenutelné doby Osvícenství. Éry, jež daly základ dnešní civilizaci, se v moderním šatníku podle Louis Vuitton zrcadlí v podobě řecko-římských prvků, které najdete zejména v siluetách oversize ramen i sukní, přičemž stranou nezůstávají ani metalické detaily. Ideje kolekce harmonicky zapadaly do antického prostředí Denon Wing v muzeu Louvre.

Střídmé barvy, pestré vzory

Co se barev týče, obsáhlý zemitý kolorit doplnily výraznější barvy – avšak stále ve střídmějších odstínech. Modré, žluté, ani khaki tóny neměly ambice dominovat neutrální paletě. Pozornost spíše přebírala rudě oranžová barva a pestré printy, mezi nimiž kralovaly kresby dnes již ikonického designového a uměleckého pojmu Fornasetti.

Vrstvení především

Přestože termín extravagance by byl přehnaným označením pro podzimní modely francouzského labelu, žádný minimalismus rozhodně nečekejte. Každý jednotlivý look upoutá pozornost natolik, aby bylo možné vstřebat všechny kombinace barev, rozmanité vzory nebo dokonce tylové detaily navrstvených outfitů připravených pro chladné dny konce roku.

Foto: Louis Vuitton